"Na podstawie danych z ponad 25 tys. komisji wyborczych informujemy, że kart do głosowania wydano ponad 1,5 mln, co stanowi 5,29 proc. w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach" - poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski.

Reklama

Najwyższą frekwencję odnotowano w woj. podkarpackim - 7,72 proc, zaś najniższą w zachodniopomorskim - 4,03 proc. Największa liczba uprawnionych do głosowania wzięła w nim jak dotąd udział w Rzeszowie - 5,43 proc, a najniższa w Gdańsku - 2,5 proc. Frekwencja w stolicy wyniosła 3,98 proc. W stosunku do liczby uprawnionych najwięcej wyborców wzięło udział w głosowaniu w gm. Tymbark, powiat limanowski, woj. małopolskie - 20,05 proc.

"Dla porównania po dwóch godzinach głosowania frekwencja w ostatnich wyborach prezydenckich wyniosła blisko 2 proc." - dodał sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

Odnosząc się do pytania dziennikarzy czy materiały wyborcze umieszczone w portalach internetowych powinny zostać zdjęte powiedział, materiały zamieszczone tam przed północą w piątek mogą pozostać. "Nie mogą być jednak w internecie umieszczane żadne nowe materiały wyborcze" - doprecyzował Czaplicki.