Dziennik Gazeta Prawana logo

Chirurdzy zadbają, by Kim Dzong Un przypominał dziadka

5 października 2010, 14:08
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Korea Północna ma nowego premiera
Korea Północna ma nowego premiera/Inne
Pierwsze oficjalne zdjęcia syna dyktatora Korei Północnej to dowód, że chirurdzy próbują upodobnić go do dziadka, Kim Ir Sena. Wnuk ma być reinkarnacją założyciela tej komunistycznej dyktatury.

Południowokoreańscy dziennikarze i specjaliści zestawili zdjęcia prawdopodobnego następcy Kim Dzong Ila ze zdjęciami pierwszego przywódcy Korei Północnej – Kim Ir Sena. Podobieństwo było uderzające: te same pulchne policzki, podwójny podbródek i opadające kąciki ust – podkreślają. Do tego fryzura – krótko po bokach i długo, z zaczeską do tyłu, pośrodku.

Jedyne wcześniejsze zdjęcie, jakie było znane, przedstawiało raczej szczupłego nastolatka, niezbyt przypominającego swoich przodków – ojca i dziadka.

Media z Południa sugerują, że ta zmiana urody nie jest przypadkowa. 27-letni Kim Dzong Un ma być zaprezentowany Koreańczykom z Północy jako rodzaj „reinkarnacji” założyciela kraju – pisze dziennik „Dong-A Ilbo”. Z kolei japoński specjalista od polityki Phenianu profesor Toshimitsu Shigemura podkreśla, że kształty podbródków Kim Ir Sena i jego wnuka niegdyś bardzo się różniły. Teraz są niemalże identyczne. „Dramatyczna zmiana” – komentuje.

Jak twierdzą dziennikarze gazety „JoongAng”, na Północy krążą podobne plotki. Reporterzy potwierdzili to, rozmawiając ze swoimi informatorami z Phenianu przez telefon komórkowy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Media
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj