Watykan ogłosił ważny dokument o pedofilii księży

| Aktualizacja:

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary ogłosiła w poniedziałek okólnik w sprawie skandalu pedofilii w Kościele. W dokumencie, skierowanym do episkopatów, wskazano, że to biskup ma "obowiązek powiadomienia władz świeckich o domniemanym przestępstwie".

wróć do artykułu
 • ~Kazik
  (2011-05-16 13:24)
  kruk krukowi oka nie wykole, mozemy dlugo czekac zeby sie przyznali do tej choroby i czynu, najlepiej dzieci nie puszczac samemu do kosciola,
  a jeszcze lepiej nie puszczac dzieci wogole do nich.
  to jest klub zboczencow, jesli ktos wiare potrzebuje to bedzie jeszcze zawsze mogl to robic jak bedzie doroslym, nie musimy bezbronnych dzieci tam ciagnac i zmuszac do wiary chociasz oni tego niechca.
 • ~TARAN
  (2011-05-16 18:15)
  KOŚCIÓŁ RZYMSKO-KATOLICKI POWINIEN INFORMOWAĆ OPINIĘ PUBLICZNĄ,
  JAK W OGÓLE KSIĘŻA RADZĄ SOBIE Z POPĘDEM SEKSUALNYM, KTÓRY JEST
  SŁABSZY CHYBA TYLKO OD PRAGNIENIA I GŁODU. DO SEMINARIÓW REKRUTUJE
  SIĘ MŁODYCH MĘŻCZYZN ZDROWYCH, SILNYCH I PRZYSTOJNYCH, OCZYWIŚCIE INTELIGENTNYCH. CO ONI ROBIĄ W ZAKRESIE SEKSU ? KAŻDY
  CHŁOP WIE, CO JEST GRANE.
 • ~slazak
  (2011-05-16 15:27)
  Kosciol reaguje na pedofilow dopiero wtedy, gdy dobrano im sie do kasy. Ciekawe skad biora sie dzieci gospodyn na plebaniach.? Ale to chociaz spolecznie nieszkodliwe zjawisko.
 • ~Konrad Wallenrod
  (2011-05-16 12:44)
  No to rodzice musza chronic swoje dzieci nie tylko przed psami ,ale przed ksiezmi.Ta przepadlosc kleru znana jest juz od poczatku jego istenienia od 312 roku.Dlatego tez Watykan ma bardzo szczupla historie i nikt z laikow jej nie zna.Czasy sa inne nie ma plonacych stosow,tortur,swieta najswietsza inkwizycja dzisiaj to wstydliwy temat.Kultura ludzka sie zmienila ludziska galy wlepiaja w TV i juz nie interesuja sie taka rozrywka jaka sie interesowaly pokolenia w swietlanym okresie ziemskiej bezgranicznej wladzy papieskiej.