W marcu magazyn "Forbes" umieścił Buffetta na trzecim miejscu na liście najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek oceniony był na 50 miliardów dolarów. Dotychczas biznesmen przekazał Gatesom blisko 9,5 miliarda USD.

Reklama

Gates, współzałożyciel firmy Microsoft Corp., z żoną Melindą stworzył fundację, która pomaga w walce z ubóstwem, chorobami oraz wspiera rozwój edukacji. Zatrudnia ona 927 osób, a w zeszłym roku na działalność charytatywną wydała 2,6 mld dolarów.

Co roku Buffett przekazuje część majątku zarówno fundacji Gatesów, jak też czterem innym, mniejszym instytucjom. Są to Susan Thompson Buffett Foundation, nosząca imię jego pierwszej żony, zmarłej w 2004 roku, oraz fundacje jego dzieci: Howarda, Petera i Susan.

Buffett, który zbił majątek na giełdzie, ale uważa się nie tyle za gracza giełdowego co analityka biznesowego, namawia także innych miliarderów, aby poszli jego śladem i oddali większość majątku na cele charytatywne.

"Jeżeli w filantropii udaje ci się wszystko, to znaczy, że próbujesz robić rzeczy, które są zbyt łatwe" - mówił Buffett w marcu tego roku na konferencji prasowej w indyjskim mieście Bangalur.

Reklama