Wielka gwiazda Hollywood o Benedykcie XVI: Ten nazista

| Aktualizacja:

Te słowa słynnej hollywoodzkiej aktorki wywołały prawdziwą konsternację i ostre protesty ze strony organizacji katolickich. Na festiwalu filmowym w amerykańskim Hamptons Susan Sarandon nazwała papieża Benedykta XVI nazistą.

wróć do artykułu
  • ~ciekawy
    (2011-10-22 13:25)
    Marzy ci sie noc z esesmanem Saradon i to dlatego wszedzie widzisz nazistow ?
  • ~były polak
    (2011-10-19 12:20)
    "Nasz papież" unikał walki w słusznej sprawie jak tylko mógł, podczas gdy germański spełnił swój "patriotyczny obowiązek" mimo niepełnoletności... Nie wiem, który ma być moim autorytetem??? Help!!!
  • ~WisMar
    (2011-10-19 00:15)
    Do NOLLET !!!

    Nie wiem kim jestes i skad pochodzisz, ale Twoja inteligencje znizasz do
    temperatury Twojego otoczenia. Wiesz jak szkola od wenatrz wyglada,
    zapytaj sie dzieci jak nawet prostego rachunku nie umiesz obliczyc.
    Wytrzyj piane z ust, postaraj sie czesci Twojego rozumu (?) uruchomic i
    czytaj jak prosta matematyka jest: Ty piszesz "...mial 17 lat i robil to do 18 urodzin" Ty inteligencjo z Polski ile jest 1927 + 17 ? Wedlug Twojego intelektu
    1941 , jaki z Ciebie przyklad, co Ty wogole potrafisz poza obluda i klamstwem?
    Ratzinger mial w 1941 roku 14 lat, piszesz , ze mial 17 lat , czyli w roku 1944
    On byl od maja 1944 do stycznia 1945 roku "skonfiskowany". Zanim Twoim
    jadem nienawisci oblude i klamstwo na drugich pluc chcesz, zobacz najpierw
    jak wiatr wieje, Ty przedstawicielu przedszkolnej inteligencji. Naucz sie
    liczyc przynajmiej do 30, to bedziesz mogl wreszcie Twoj IQ namalowac.
    30 to jest 3 a potem 0, takie puste 0 jak TY sam !!! Co masz jeszcze do
    powiedzenia, kto klamie lepiej niz TY sam??? To co KRYTYK napisal, prawda
    nic dodac nic ujac.
  • ~Tofik
    (2011-10-18 17:45)
    re re sojusznik. Niemcy z byłej NRD, Ślązacy i Pomorzanie mają 90% krwi słowiańskiej i to nie dzięki armii czerwonej. Są to po prostu Słowianie z których część uległa germanizacji. I żebyś tłukł łbem o ścianę tego faktu nie zmienisz.
  • ~KRYTYK
    (2011-10-18 17:05)
    BIEDNA KOBIETA, wspolczuc trzeba jej tylko! A jakiego wyznania jest ta pani?

    A teraz do tych tu na forum wredych "OSOBNIKOW": WAS TO TYLKO WSZYSTKO Z WASZEJ PATOLOGICZNEJ NIENAWISCI DO NIEMIEC SKRECA. JESTESCIE ZAZDROSNII I ZYJECIE CIAGLE W ZAWISCI. NAWET WAM PRZESZKADZA, ZE TERAZ OJCEM SWIETYM JEST NIEMIEC - SAME SUKCESY DLA NIEMIEC, WYSOKI STANDART ZYCIA, DOBROBYT, DOBRA INFRASTRUKTURA I OPIEKA MEDYCZNA I DO TEGO JESZCZE NIEMIECKI PONTIFEX. TEGO JUZ WASZA MALA OBSKURNA PSYCHIKA NIE MOZE ZNIESC!!! (PO PARU WIEKACH PRZERWY, KIEDYS BYLI CZESTO NIEMCY PAPIEZAMI.)

    ZAZDROSC I ZAWISC SA ZLYMI CECHAMI DRODZY KATOLICY!

    POZDRAWIAM WSZYSTKICH POLAKOW, KTORZY RESPEKTUJA I KOCHAJA BENEDYKTA XVI.
    JEST ON NIE TYLKO PAPIEZEM, ALE I TEZ WIELKIM INTELEKTUALISTOM, KTORE PUBLIKUJE WYBITNIE DOBRE PRACE NAUKOWE!
  • ~re:sojuznik
    (2011-10-18 14:32)
    Nie pieprz- moje male miasteczko na Slasku opolskim bylo piasowskie tylko i wylacznie w X wieku. No i oczywiscie po ruskim " wyzwoleniu" ( na ktore
    tak strasznie wszyscy czekalismy!!!).
  • ~sojuznik
    (2011-10-18 13:56)
    re re: sojuznik
    Gwoli ścisłości ,Śląsk należał do Prus dopiero os wojny 7- letniej, czyli od 1763. Kazimierz Wielki zrzekł się Śląska na rzecz Czech w 1339. Pomorze Gdańskie ( bez Gdańska) Polska straciła w I rozbiorze czyli dopiero w 1772. Obie te piastowskie ziemie należały dłużej do państwa polskiego niż do Niemiec. Jestem z Wrześni, moim przodkom dobrze znane są krzyżackie zapędy Szkopów.
  • ~re:idiotka kera
    (2011-10-18 13:47)
    nawet jeszcze dzisiaj podnosi rękę w geście powitania nazistowskiego haha
    ---
    Zeby cos takiego napisac, to trzeba jut troche odwagi, albo to po prostu debilizm.
    Tym samym gestem pozdrawial " czysciutki" JPII swych swe owieczki- KONTAKTUJESZ ???
  • ~atech-Ontario
    (2011-10-18 13:27)
    Byl w artylerii przeciwlotniczej, do nazizmu to troche daleko...
  • ~nollet
    (2011-10-18 13:27)
    kiedy wy przestaniecie klamać?. Ratzinger miał ponad 17 lat jak poszedł bronic racji Adolfa i robił to do swoich 18 urodzin. Ratzinger urodził sie 16 kwietnia 1927 roku. Nikt w Rzeszy ,w roku 1941 nie powoływał chłopców na wojnę. Po co to klamać!? Chłopcy na wojnę powolani zostali w lutym 1945 roku, Ratzinger był już starym nazistwoskim bandziorem!
  • ~kera
    (2011-10-18 13:10)
    nawet jeszcze dzisiaj podnosi rękę w geście powitania nazistowskiego haha
  • ~jakia aktorzyna nie wiedzaca dokladnie gdzie jest
    (2011-10-18 13:03)
    cos tam wykaslala - a kogo to obchodzi Musie byc zle z nia skor siega po takie wypowiedzi zeby pelecie sowje nazwiska a moe i zdjecie przez szpalty meidiow.
  • ~re:~sojuznik
    (2011-10-18 13:02)
    Dziwisz sie? Slask i Pomorze to niemieckie ziemie od wiekow.
    Idz na Wschod, skad przyszedles- ty i twoj pomiot!!!
  • ~sojuznik
    (2011-10-18 12:57)
    re , re: sojuznik
    Chyba , że są tacy Polacy, którzy służyli w Wehrmachcie lub są ich potomkami, albo podpisali volkslistę, tych tez nie mało zwłaszcza na Pomorzu i na Śląsku i ich pomiot.
  • ~HANYS
    (2011-10-18 12:55)
    ODWALCIE SIE OD BRD. WY CZERWONE TUBYLCY macie swoje pzpr i sld i po GUD BAJ
  • ~re:kera
    (2011-10-18 12:49)
    Bo Niemiec? A ile ty wiosen juz przezylas, niewiniatko?
  • ~kera
    (2011-10-18 12:45)
    Susan Sarandon ma rację! Popieram ją i jeszcze dodam od siebie,że to jest stary łobuz!
  • ~Henryk
    (2011-10-18 12:44)
    to było obowiązkowe.Chyba.
  • ~re:helmut
    (2011-10-18 12:43)
    Ja z Lübeck
  • ~re:~sojuznik
    (2011-10-18 12:43)
    Pewnie, ze mam racje: Niemcy i ich potomkowie na wieki wiekow faszystami zostana, a Polacy na wieki wiekow niewolnikami. Tak sie urodzili, tak zostana.