Doniesienia pojawiły się tuż po ogłoszeniu przez sztab Romneya akcji wyborczej "Poznaj kandydatów Mitta na VP (wiceprezydenta)" (Meet Mitt's Choice For VP). Na początku listy znajduje się była sekretarz stanu Condoleezza Rice - napisał portal "The Druge Report" powołując się na swoich informatorów.

Reklama

Media przypominają, że Rice pojawiła się pod koniec czerwca na imprezie wyborczej Romneya w Utah. Tuż po niej w wywiadzie z amerykańską telewizją CBS zapewniała, że nie jest zainteresowana kandydowaniem na urząd wiceprezydenta. Nie ma mowy, żebym się tym zajmowała. Nie widzę się w tym. Znam moje mocne strony - stwierdziła Rice.

Szefowa amerykańskiej dyplomacji w republikańskiej administracji prezydenta George'a W. Busha przyznała, że bardziej od rządzenia interesuje ją sama polityka i nie widzi się na jakimkolwiek wybieralnym stanowisku. O tym, że to kobieta mogłaby zostać kandydatem Partii Republikańskiej (GOP) na wiceprezydenta u boku Romneya mówiła niedawno żona byłego gubernatora Massachusetts, Ann Romney.

Rozważamy to i bardzo mi się podoba ten pomysł - powiedziała pani Romney w wywiadzie udzielonym na początku lipca telewizji CBS. Oprócz Rice pojawiło się nazwisko senator ze stanu New Hampshire Kelly Ayotte, która towarzyszyła Romneyom podczas parady z okazji Dnia Niepodległości w Wolfeburo położonym w jej stanie.

Ciągle wśród potencjalnych kandydatów na republikańskiego wiceprezydenta wymieniany jest senator z Florydy kubańskiego pochodzenia Marco Rubio i były gubernator Minnesoty Tim Pawlenty. Sztab wyborczy kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta na razie milczy. W piątek potwierdzono jedynie, że Romney wybierze swego kandydata na wiceprezydenta przed sierpniową konwencją partii. Krajowy zjazd delegatów GOP, który odbędzie się w dniach od 27-30 sierpnia w Tampie na Florydzie, oficjalnie nominuje kandydata na prezydenta.