Bartoszewski odbiera nagrodę w Waszyngtonie. Razem z wnuczką prezydenta USA

| Aktualizacja:

Władysław Bartoszewski zostanie dziś uhonorowany najwyższym wyróżnieniem waszyngtońskiego Muzeum Holokaustu - Nagrodą Elie Wesela. Ceremonia będzie częścią obchodów 20 rocznicy powstania muzeum.

wróć do artykułu
  • ~polka
    (2013-04-28 09:11)
    nie wiem czy Polscy sprawiedliwi ---by wytypowali p Bartoszewskiego do odbiory nagrody ..to byli bardzo wielcy polacy kochajacy bliznich Jak tez POLSKE .a czy ten Pan kochy Polske jak odbiera nagrody od nasistow i chowa glowe w piasek ..gdy rzucaja rozne przekrety na Polske -Izrael ...juz dali by sobie spokoj z tym profesorem po maturze
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-04-28 09:24)
    No PISiury, ciemnoto
    poplujcie sobie na czlowieka wybitnego , zasluzonego madrego...
    Wy , tak jak wasz prezes tchorz i swir nic nie roozumiecie , za komuny byliscie zwyklymi kolaboratorami , czlonkami PZPR , za za niemca szmalcownikami...
    a teraz rydzykowymi "patriotami "
  • ~lis
    (2013-04-28 09:47)
    cala komunistyczna elita
  • ~Józef Moneta
    (2013-04-28 10:00)
    I ochrzcić scyzorykiem
  • ~Acolski
    (2013-04-28 10:54)
    A co ze zwrotem wypożyczonego baraczku?
  • ~były wybora Tuska-Dyzmy
    (2013-04-28 11:12)
    łowca nagród między innymi medalu Stresemanna
    największego polakożercy okresu międzywojnia,który jawnie dążył do zagłady Polski
  • ~brunek
    (2013-04-28 12:04)
    ,,Wybitny 11 latek" zasłozony dla Holokaustu !!!Byznesholokaustu.Zbieracz ,kolekcjoner ,,swiecidełek"(czytaj medali,orderow(jak Brezniew)najczęsciej od wrogow Polski..ot taki profesor ,, honoris causa ",cudak od naprawy Lotu, ,itd,itp...
    ,,taki POzondny człowiek"
  • ~kana
    (2013-04-28 12:09)
    Jak to bylo z tym "profesorem" obecnie a kiedyś więzniem obozu ??? Czy wyjasnil to w końcu??? Kim trzeba było byc i co robić w obozie by Niemcy wypuszczali przez brame, dawali bilet 1 klasy pociągiem a inni mogli tylko wyjść przez ...komin???
  • ~marek
    (2013-04-28 14:11)
    jakim cudem ten stary cap opuscil oswiecim przez brame a nie przez komin i to na dodatek ze wzgledu na zle zdrowie? to albo historia ktorej mnie uczono jest klamliwa albo on klamie bo sam nie wiem. i ten upiorny dziadek nadal straszy.
  • ~Trzeźwy
    (2013-04-28 14:18)
    Co oni kombinują ?
  • ~Hmmmm.... - POwiem krotko !
    (2013-04-28 14:24)
    Haaa - haaaa... -haaaaaaaa...
    ta nagroda dla tego szkodnika - to tak samo jak
    uniewinnienie Sawickiej .
    Bleeee ...
  • ~Polak zwany BYDŁEM
    (2013-04-28 15:48)
    To Bydłoszewski jeszcze żyje !
  • ~gosc
    (2013-04-28 15:49)
    zyd bydloszewski wypuszczony z obozu za wydawanie na smierc swoich wspolbraci dostaje od nich order -swiat sie konczy
  • ~GOSC
    (2013-04-28 15:51)
    MOZE KTOS NAPISZE PRAWDZIWA BIOGRAFIE BYDLOSZEWSKIEGO?
  • ~karol56usa
    (2013-04-28 16:21)
    91 lat- juz niedlugo
  • ~Olo
    (2013-04-28 17:55)
    Żydki robią sobie z nas jaja.
  • ~lis
    (2013-04-28 19:09)
    jaka nagroda i dla kogo to przeciez obozowy k a p o
  • ~EROTOMAN
    (2013-04-28 19:43)
    walić bydłoszeskiego
  • ~hanka
    (2013-04-28 19:44)
    Zdumiewajace komentarze. A gdzie sa slowa szacunku dla czlowieka, ktory reprezentuje tych co ratowali honor Polski w czasie wojny? Wstyd mi czytac uwagi internautow--przerazajace.
  • ~Greg
    (2013-04-28 20:01)
    Według Bartoszewskiego zwolnienie zawdzięcza przyjaciołom z Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnym powodem był zły stan zdrowia. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SS-mana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji Białego Domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in. szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą AK-owców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem.