Obszar poszukiwań na zdjęciach satelitarnych Digital Globe to ponad 24 000 kilometrów kwadratowych. Nowe zdjęcia dodawane są codziennie. Samolot zaginął 8 marca. Firma już cztery dni później udostępniła wszystkim chętnym mapy obszaru, na którym mogła znajdować się zaginiona maszyna. Od tego czasu na stronach internetowych firmy zalogowało się ponad 3 miliony internautów.

Reklama

Podczas przeszukiwania map można zaznaczać miejsca, na których należy skupić poszukiwania. Te informacje są następnie weryfikowane i przekazywane amerykańskim władzom.

Rodziny grożą strajkiem głodowym

Na razie nie wiadomo, kiedy strajk głodowy miałby się rozpocząć i ilu członków rodzin pasażerów zaginionego boeinga miałoby wziąć w nim udział. O tym, że strajk jest planowany, poinformowała jedna z kobiet po wyjściu z kolejnego briefingu linii Malaysia Airlines w Pekinie.

W ten dramatyczny sposób rodziny chcą wpłynąć na przyspieszenie poszukiwań zaginionego samolotu.

Tymczasem na konferencji prasowej w Kuala Lumpur ambasador Chin w Malezji przekazał informację, że przeanalizowano listę 153 Chińczyków znajdujących się na pokładzie samolotu. Chińskie władze nie natrafiły na żadne poszlaki mogące sugerować, że to któryś z nich uczestniczył w sabotażu.

Boeing 777 z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 11 dni temu. W poszukiwania samolotu zaangażowanych jest 26 państw.