Dziennik Gazeta Prawana logo

Zachód nie dozbroi Ukrainy. Do Niemiec dołączyła Francja

4 lutego 2015, 16:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ukraińscy żołnierze
Zachód nie dozbroi Ukrainy. Do Niemiec dołączyła Francja/PAP/EPA
Po Niemczech, również Francja zapowiada, że nie dozbroi Ukrainy. Minister obrony Jean-Yves Le Drian zapewnił, że Paryż nie ma planów dostarczania do Kijowa broni.

Dodał, że rosyjskie wsparcie dla separatystów jest niedopuszczalne i odpowiedzią Zachodu na nie są sankcje.

Wcześniej możliwość zaopatrzenia Ukrainy w potrzebną jej broń odrzuciła kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Z kolei nad tym, czy wesprzeć w ten sposób Kijów poważnie zastanawiają się Stany Zjednoczone.

W tej chwili Ukraina jest pozbawiona dostaw broni, w odróżnieniu od separatystów. Niezależne raporty wskazują na ciągłe dostawy nowoczesnego sprzętu do Donbasu, w tym czołgów i systemów rakietowych, używanych jedynie w armii rosyjskiej, a także na obecność rosyjskich żołnierzy, "urlopowanych" z armii.

ZOBACZ TEŻ: "Financial Times": Poroszenko groził Putinowi publikacją danych rosyjskich żołnierzy>>>

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj