Jeb Bush to młodszy brat 43. prezydenta Stanów Zjednoczonych, George'a W. Busha. Choć nie zgłosił jeszcze formalnie swojej kandydatury, jest pewne, że wystartuje w prawyborach prezydenckich Partii Republikańskiej. By wzmocnić swój wizerunek jako poważnego polityka, Bush uda się w tym tygodniu w podróż do Europy, podczas której odwiedzi Niemcy, Polskę i Estonię.

Reklama

Wizytę tę krytykują przedstawiciele związanej z demokratami Etnicznej Rady Koordynacyjnej, skupiającej także przedstawicieli Polonii.

Wizyta Jeba Busha w Polsce nie możne być traktowana poważnie ani przez Amerykanów polskiego pochodzenia, ani przez Polaków, ponieważ nie obchodzą go sprawy, na których nam zależy - oświadczył Darek Barcikowski, który jest także dyrektorem wykonawczym Amerykańsko-Polskiego Komitetu Doradczego (American Polish Advisory Council).

Barcikowski podkreślił, że Jeb Bush jest przeciwny rozwiązaniom ważnym dla środowisk imigrantów, takim jak droga do obywatelstwa dla nielegalnych imigrantów, łatwiejszy dostęp do szkolnictwa wyższego oraz podniesienie płacy minimalnej.

ZOBACZ TEŻ: Amerykanie chronili nazistowskich zbrodniarzy. Dzięki nim polecieli w kosmos>>>