Reklama

Wszystko zaczęło się od prowokacyjnego pytania z dziedziny etyki sformułowanego przez magazyn New York Times. Gazeta zapytała czytelników, czy gdyby mogli cofnąć się w czasie i zabić Hitlera jako niemowlę, zdecydowaliby się na to. Twierdzącej odpowiedzi udzieliło 42% ankietowanych, negatywnej 30%, a 28% nie było pewnych.

To samo pytanie serwis internetowy Huffington Post zadał kandydującemu w prawyborach partii republikańskiej Jebowi Bushowi. O tak, zrobiłbym to - zapewnił były gubernator Florydy.

W jeszcze bardziej podstępny sposób pytanie o Hitlera sformułował jeden z blogerów SB Nation w rozmowie z będącym w czołówce sondaży Benem Carsonem.

Reklama

Jako najbardziej antyhitlerowski, zarazem największy przeciwnik aborcji, czy byłby Pan za usunięciem ciąży z małym Hitlerem? - zapytał. Jestem przeciwko dokonywaniu aborcji na kimkolwiek - odpowiedział Carson.

Reklama

Ponieważ sprawa uśmiercenia małego Hitlera jest szeroko relacjonowana w amerykańskich mediach, prawdopodobnie na podobne pytania będą odpowiadać także inni kandydaci.