Według rosyjskiej telewizji internetowej "Deszcz", Katerina Tichonowa jest żoną Cyryla Szamałowa, syna współwłaściciela banku Rossija. Stacja telewizyjna - powołując się na doniesienia agencji Reuters - dodaje, że małżonkowie zarządzają majątkiem o wartości około 2 miliardów dolarów. Przy tym mają też luksusowy dom we Francji wart blisko 4 miliony dolarów. Tym doniesieniom zaprzeczył rzecznik Kremla.

Reklama

- Nie mogę powiedzieć, kto jest córką Putina, ponieważ nie dysponuję taką informacją i nawet nie powinienem nią dysponować, bo to nie należy do moich służbowych obowiązków - stwierdził Dmitrij Pieskow w rozmowie z agencją TASS.

Władimir Putin od początku swojej kariery politycznej skrzętnie ukrywa informacje dotyczące jego najbliższych. Zapewnia przy tym, że jego krewni i on sam nie życzą sobie, aby łączono politykę z życiem rodzinnym. Niezależni eksperci zauważają, że Rosja jest jednym z niewielu, jeśli nie jedynym państwem na świecie, w którym obywatele niewiele wiedzą o swoim prezydencie.