Minister Obrony Narodowej spotkał się w Kijowie z szefem ukraińskiego MON. Ministrowie podpisali umowę o współpracy. Podczas wspólnej konferencji prasowej Antoni Macierewicz podkreślił, że Ukraina jest dla Polski strategicznym partnerem na wschodzie. Zaznaczył, że podczas spotkania z generałem Stepanem Połtorakiem otrzymał dokładną informację o zagrożeniach zewnętrznych, w jakich znajduje się Ukraina.

Reklama

Podjęto też decyzję o wzmocnieniu współpracy przemysłów obronnych obu krajów. Ministrowie postanowili o współpracy bilateralnej szerszej niż dotychczas. Dlatego, jak mówił Antoni Macierewicz, Polska będzie chciała uczestniczyć we wspólnych ukraińsko - amerykańsko - kanadyjskich manewrach w Jaworowie na Ukrainie.

Szef ukraińskiego resortu obrony podziękował Polsce za wsparcie, którego nasz kraj udziela Ukrainie w obliczu rosyjskiej agresji. Jak mówił, od przyszłego roku zacznie funkcjonować polsko - litewsko - ukraińska brygada. Dziś ministrowie Macierewicz i Połtorak spotkają się również w Kijowie z szefami resortów obrony Litwy, Łotwy i Estonii. Podpiszą umowę o zacieśnieniu współpracy wojskowej.