"Zapowiedź wprowadzenia nadzoru Komisji Europejskiej została porównana do hitlerowskiej okupacji" - stwierdza rządowy dziennik podkreślając, iż słowa te padły w liście ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry do unijnego komisarza ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa.

Reklama

"Rossijskaja Gazieta" przypomina, że Guenther Oettinger uznał, iż należy uważnie obserwować zmiany jakie polskie władze wprowadzają w ustawie medialnej, bowiem znacznie ograniczają one wolność słowa. Gazeta zauważa, że propozycję tę poparł też przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

"Na swoje nieszczęście obaj okazali się Niemcami, o czym przypomniano im w Warszawie" - dodaje rosyjski dziennik. Wyjaśnia jednocześnie, że to nie pierwsze słowa krytyki z ust ministrów nowego, polskiego rządu pod adresem Niemiec. Wcześniej szef resortu obrony Antoni Macierewicz miał za złe Berlinowi działania blokujące rozmieszczenie w Polsce amerykańskich baz. Jak wyjaśnia "Rossijskaja Gazieta", z takim wnioskiem Warszawa chce wystąpić na najbliższym szczycie NATO.