Reklama

Zdaniem prof. Dudka poprzedni polski rząd prowadził politykę pod hasłem prowadźcie nas Niemcy ku lepszej przyszłości.

Według niego rząd PO-PSL mocno oparł swoją politykę zagraniczną na sojuszu z Niemcami.

Stosunki polsko-niemieckie będą gorsze niż były za rządów PO i Donalda Tuska, który prowadził bardzo jednoznaczną politykę zagraniczną - ocenił gość programu "Po przecinku" w TVP Info.

Prof. Dudek ocenił także, iż zmiany zachodzą jednak w samych Niemczech. I te zmiany polityczne Polska odczuje. Zdaniem politologa Angela Merkel popełniła poważny błąd, gdy w momencie wybuchu kryzysu związanego z falą imigrantów, nie pojechała na rozmowy do Turcji.

Zrobiła to dopiero w listopadzie. Zwątpiłem w umiejętności polityczne tej pani - stwierdził prof. Dudek. Jego zdaniem w Niemczech zostały w tej chwili uruchomione bardzo poważne procesy.

Według gościa TVP Info nie powinniśmy przejmować się krytyką ze strony Niemiec, która płynie pod naszym adresem. Nawiązał przy tym do ostrej wypowiedzi Martina Schulza, który stwierdził m.in., że następuje putinizacja polityki w Polsce.

Za bardzo przejmujemy się opiniami płynącymi do Polski z zagranicy. To jest pewien kompleks. Ja się za bardzo panem Schulzem nie przejmuję - skwitował prof. Antoni Dudek.