USA ostrzegają: Będziemy bronić naszych żołnierzy w Syrii przed lotnictwem Asada

| Aktualizacja:

USA będą broniły swych sił specjalnych uczestniczących w operacjach na północy Syrii, jeśli wspierane przez siły powietrzne Rosji syryjskie lotnictwo i artyleria będą ponownie atakowały obszary, gdzie są amerykańscy żołnierze - ostrzegł gen. Stephen Townsend.

wróć do artykułu
 • ~emis
  (2016-08-21 17:15)
  USA w Syrii jest agresorem. Rzad Syrii nie udzielił zgody na jakiekolwiek akcje wojsk USA. Rosja uzyskała taką zgodę.
 • ~robson
  (2016-08-21 17:53)
  A Rosjanie im odpowiedzieli. Jak będziemy zagrożeni ,przez WAs ,to będziemy się bronić. Tylko nie róbcie pozorowanych NAPADÓW>,Putin już wie ,na co Was STAĆ>
 • ~andyx
  (2016-08-21 17:55)
  "beda bronić swoich sił" - a kto ich qwa zapraszał ????
 • ~a.z
  (2016-08-21 18:06)
  Pełno kacapskich troli na forum Dziennika.
 • ~pawelxp
  (2016-08-21 18:07)
  Nie wierze co czytam? Przeciez Amerykanie twierdza, ze walcza z panstwem ISS i pomagaja ludnosci cywilnej i wszystkie gadzinowki to przekazuja. To Rosjanie bombarduja cywilow a na terytorium Syrii nie ma zadnych obcych wojsk. Wynika z tego, ze Amerykanie wspolpracuja i zbroja panstwo ISS.To teraz slusznie rzad niemiecki namawia obywateli do robienia zapasow. Rosjanie sie zobowiazali, maja tam swoje interesy i amerykanie, jak widac, maja swoje. Pozostalo naprawde robic zapasy albo i po co? Przeciez jak to rozpala to juz nie ugasza a to moze potrfac raptem tydzien i z Ziemi zrobia Wenus.Wreszcie widac do czego daza Amerykanie i ich pacholki w Europie. Rozumiem, ze ****** ida na rzez spokojnie, ale to sa zwierzeta!!!!! Gdzie sa Ludzie!!!!
 • ~litwini na krzyzakow ognia
  (2016-08-21 18:24)
  Nie chcemy ani amerykanskich wojsk na terenie polski a tymbardziej rosyjskich a i tak ktos nas podepcze.Wojna sie zbliza... szykowac zapasy i nie zapomnac o forsie na waszych kontach ktore w razie "W" beda zablokowane.
 • ~seba
  (2016-08-21 18:28)
  wszędzie się wpierd... olą między wódkę a zakąskę , a później udają zbawców ludzkości. Kacapy wcale im nie ustępują , to takie same ch...je. Narobią ***** i jeszcze chcą żeby ich za to szanować .!!!!
 • ~#NaPoważnie
  (2016-08-21 18:52)
  Tzn. których "żołnierzy" ? Tych w mundurach czy arafatkach ?
 • ~Jajacek
  (2016-08-21 20:17)
  Z SIECI; Hafiz al-Asad jest ostatnim władcą na Bliskim Wschodzie, który nie poddał się postępującej islamizacji. Ta ostatnia występuje zbrojnie przeciw władzy Damaszku pod pretekstem walki narodowo-wyzwoleńczej. Wojna domowa w Syrii tliła zawsze, lecz od 2011 jest to wojna na pełną skalę. Metody stosowane przez obie strony są barbarzyńskie i nie mogą być pretekstem popierania którejkolwiek ze stron. W ostatnich latach zbrojna opozycja została przejmowana przez ISIS, a wsparcie finansowe i uzbrojenie płyną nadal ze zródeł zachodnich "dla opozycji" niby demokratycznej. Jednocześnie ISIS zmusza część ludności do emigracji i dołącza do nich swoje oddziały wojskowe w cywilnych ubraniach. Ponad 60% uchodzców, to islamiści z ISIS (tak mówią Syryjczycy, mieszkający i pracujący w Polsce od lat)!
 • ~LOLO
  (2016-08-21 20:25)
  Nie chciał bym aby USA otaczały nas zbrojną opieką. Tam gdzie wchodzą amerykanie, tam pozostają zgliszcza i nędza. Niech lepiej nam nie pomagają, bo nas nie obronią. Wywołują wojny na obcych kontynentach i zostawiają głód z totalnym zniszczeniem państwa. Putin dla przykładu zbombarduje obiecany batalionik i konflikt gotowy.
 • ~parsdons
  (2016-08-21 20:52)
  to co wyprawiaja jankesi w Syrii wola o pomste do Boga, przeciez oni sie skompromitowali w oczach calego cywilizaownaego swiata stajac sie sojusznikiem dzihadu. Rozumiem mieli swoje plany i interesy, ale doprowadzili do niewyobrazalnych cierpien ludnosci tego kraju i sa odpowiedzialni za wzniecenie potwornej wojny i nic tego faktu nie przykryje
 • ~kasandra
  (2016-08-22 08:00)
  Tak jak powiedział Trump , Obama i Clinton stworzyli IS a teraz pozorują że z nimi walczą , skoro ruskie bombardują ********** to jakim cudem znajdują się z nimi Amerykanie ???
 • ~Konrad Wallenrod
  (2016-08-22 11:36)
  Rosjanie nie sa kacapami,bronia swojej suwewrennosci.Maja wlasna bron dla swojej armii.Co ma Polska ?.Za co kochacie USA i GB ?.Kto nam wymyslil Linie Curzona i Jalte .Podziekujcie im za utrate polskiej ziemi.Tylko swinie moga lizac tylki takich przyjaciol !.W czasie II woj sw.narod rosyjski mial dwoch wrogow komunistecznych gangsterow z J.Stalinem na czele i kochanego Adolfa.Sowiecka Rosja rzadzil gang miedzynarowych bandytow.
 • ~hm
  (2016-08-22 17:30)
  haha a co oni tam robia nikt ich nie zapraszal