- Zajmie się w najbliższych latach pomocą dla dzieci i rodzin, w którą angażowała się przez całe życie - powiedziała Neera Tanden, która jest prezeską ośrodka postępowej refleksji Centrum Amerykańskiego Postępu i nieformalną jego doradczynią.

Reklama

- Nie będzie już nigdy startowała w wyborach - zapewniła pani Tanden w rozmowie z CNN.

Tak bliska jej osoba zareagowała na artykuł, który ukazał się na łamach "New York Timesa". Jego autor sugerował, że Hillary Clinton wystartuje w wyborach na burmistrza Nowego Jorku.

- Nie wierzę, że będzie kandydowała na to lub jakiekolwiek inne stanowisko - powiedziała stanowczo Neera Tanden, nie zgłębiając jednak tematu konkretnych planów 69-letniej byłej sekretarz stanu USA.

Reklama

Po przegranej w wyborach prezydenckich z 8 listopada Hillary Clinton nie wycofała się jednak całkowicie ze sceny publicznej. Uczestniczyła w dwóch publicznych wydarzeniach, obecna też była na Twitterze. We wtorek jest oczekiwana w Departamencie Stanu w Waszyngtonie na inauguracji sali wystawowej jej imienia.

Osoby z jej otoczenia zapowiedziały, że będzie osobiście uczestniczyła w uroczystości inwestytury Donalda Trumpa w dniu 20 stycznia.