Juncker chce, by KE znów zajęła się sytuacją w Polsce. Wiceminister Warchoł zaskoczony: Efekt błędnych przesłanek

Komisja Europejska na wniosek jej szefa Jean-Claude'a Junckera zajmie się w przyszłym tygodniu sytuacją w Polsce w ramach procedury praworządności - poinformowała rzeczniczka KE Mina Andreewa. Dodała, że Komisja z niepokojem śledzi wydarzenia w Polsce.

wróć do artykułu
  • ~helena
    (2017-07-14 13:32)
    jak nie ulica to zagranica? trzeba się zapytać Junkera którzy to sędziowie są lepsi ci z PO czy ci z prawicy? przecież sędziowie mają być apolityczni ,a u nas to już jawni politycy a najwięcej jest ich w obecnych władzach sądowniczych.Najbardziej ta nadzwyczajna kasta boi się izby dyscyplinarnej...ciekawe dlaczego?
  • ~hugo
    (2017-07-14 13:37)
    jedno z nazwisk dziennikarzy Bawołek z Polsatu domagających interwencji UE
  • ~prezes
    (2017-07-14 13:42)
    nie bedzie latwo KE udowodnic,ze cos w Polsce jest niezgodne z prawem,bo konstytucja nie jest lamana,zmiany sa zmiana porzadku wewnetrznego,wprowadzane sa legalnie przez sejm,ktory ma uprawnienia do zmiany ustaw,podobnie jak w panstwach zachodnich.KE sie myli w kazdej sprawie przeciw Polsce i potem sie wycofuje.Ostatnie grozby o odbieraniu nam kasy na drogi z powodu uchodzcow tez okazaly sie niezgodne z prawem unijnym.Jest jedna grozba,ze kiedys w przyszlosci UE naprawde zmieni prawo aby nam dowalic i wtedy bedziemy mieli trudny wybor-albo zostac w UE i stosowac nowe przepisy,np. przyjmowac uchodzcow,rezygnowac powoli z wegla,itd.,czy tez wyjsc z UE.Wczoraj widzialem w ZDF w Niemczech program wieczorny o stanie Europy i kilku gosci ostro proponowalo zmiane prawa aby Polska i inne kraje bez uchodzcow poniesli duze straty finansowe,a owa kasa mialaby isc do Wloch na utrzymanie tam uchodzcow.To jest niestety realne-planuja to juz w 2018 lub 2019 roku.
  • ~Gora
    (2017-07-14 13:52)
    Możecie nam skoczyć na ... .Tu jest Polska a nie batustan Tuska!!
  • ~Jst
    (2017-07-14 14:09)
    Niech ten holenderczyk wsadzi swój nos we własną d... "Ten kto na własną ojczyznę, choćby występną i grzeszną, cudze wojska sprowadza, ten wyzuł się z ojczyzny, nie POwinno być dla niego w niej miejsca nawet tyle co na grób wystarczy"(STEFAN ŻEROMSKI)
  • ~lanca_ster
    (2017-07-14 14:40)
    Komisja Europejska jest zaniepokojona niezmiennie wysokim poparciem dla PiS w sondażach. Będzie chciała przeprowadzić sondaż samodzielnie?
  • ~Don Myszores
    (2017-07-14 14:46)
    KE niech się lepiej zajmie stanem wyjątkowym we Francji, który trwa już dwa lata, a J K. Junker niech choć na chwilę wytrzeźwieje.
  • ~żyrafa_z_ wyboru
    (2017-07-14 15:28)
    Niech ta cała KE przestanie się parodiować i odczepi od suwerennych i demokratycznie wybranych władz polskich.
  • ~lanca_ster
    (2017-07-14 15:32)
    prezes To ty nie wiesz, że KE wie wszystko i nie musi niczego udowadniać?
  • ~pytek
    (2017-07-14 15:45)
    Komisja Europejska do końca będzie broniła praworządności. To kiedy koniec tej komisji?
  • ~mentalista
    (2017-07-14 15:51)
    Na początek zakazać wjazdu na terytorium pozostałych państw unijnych tym posłom, senatorom i członkom władz państwowych, którzy opowiedzieli się za przyjęciem niekonstytucyjnych ustaw włącznie z zakazem udziału w posiedzeniach organów i szczytów UE. Nie dotknie to zwykłych ludzi ale powinno dać do myślenia bezmyślnym harcownikom. Oni już pokazali wczoraj, ze zależy im tylko na miejscu na liście wyborczej.
  • ~Polski Polak
    (2017-07-14 18:12)
    Komisja to może Niemcom skoczyć za brak u nich Demokracji i Demolkę Kraju! a od POLSKI TO WARA,WARA.My Polacy na to nie pozwalamy i jak będzie trzeba to ich wdepczemy w ziemię
  • ~Jst
    (2017-07-14 18:28)
    Niech lepiej wyślą Junkera do Matysiaków, czyli do izby wytrzeżwień!!
  • ~ultimatum
    (2017-07-14 19:00)
    Pijak trzezwieje dajcie mu kiry bo cos na wywija.
  • ~prezes
    (2017-07-14 19:07)
    a my jestesmy bardzo zaniepokojeni tym co sie wyprawia w UE-kilku bankrutow na poludniu UE nie szans na zwrot ok.900 mld euro!!,system euro sie powoli wywraca,wlasnie dzis czytalem,chyba w GW,ze analitycy ostrzegaja przed nastepnym zalamaniem,w tym takze w eurolandzie.Bogaci Niemcy czytaja nowe rady w gazetach ekonomicznych aby wymienic euro po czesci na korony norweskie,franki szw. i zloto,bo system euro moze po prostu runac.jestesmy zaniepokojeni atakami terrorystycznymi,milionami uchodzcow,ktorzy na zachodzie sa wszedzie.Jestem w RFN,niemieckie urzedy nad tym nie panuja,sa tysiace mlodych facetow z falszywymi papierami,urzedy o tym wiedza,nie wiedza co maja robic,a ci faceci czekaja na jakis rozkaz.W UE jest potworne bezrobocie,w krajach poludniowych dochodzi do 25% ogolnie i do 40,nawet 50% wsrod mlodych.jakos tym sie KE nie zajmuje.Miliony aut z Dieslem truja powietrze,bo maja falszywe dane.Wiele krajow wyplaca socjal tylko na kredyt bez pokrycia z EBC.W ponad polowie krajow UE nie ma w ogole szans na splacenie zadluzenia narodowego,a robione sa tam stale nowe dlugi.Wyroby wielu krajow UE stracily nowoczesny,konkurencyjny charakter,wlasnie wczoraj widzialem w niemieckiej TV material o trujacych Dieslach i to od Mercedesa! i braku pomyslu co dalej oraz 20 letnim!! opoznieniu technologicznym co budowy aut elektrycznych.Wiekszosc nowoczesnych produktow pochodzi z Azji,takze know how jest juz azjatyckie,glownie japonskie i koreanskie,ale Chinczycy z taniego kraju produkcji tez zaczynaja miec rozne know how,wlasne lub skradzione.Miliony czarnych czekaja na przejazd do UE.Brak pomyslu co z nimi robic,a tam podobno od reki czeka 10 mln,a ogolnie wyjechac do UE chce nawet 100 mln!!! To sa wyzwania dla UE,panie Juncker ,a nie regulacje w pracy sadow w Polsce,robione w oparciu o legalne ustawy polskiego sejmu,ktory zostal wybrany demokratycznie.UE idzie ku upadkowi ale nikt tego nie mowi.
  • ~Bonifacy
    (2017-07-14 19:08)
    Juncker chce to,Juncker chce owo.A może najpierw zaliczył by odwyk?...wtedy będzie można uznać z pewną dozą prawdopodobieństwa że nie bredzi w pijanym widzie.
  • ~Krystyna2016
    (2017-07-14 19:25)
    On jak zwykle był nawalony jak stodoła,ha,ha,ha i to ma być autorytet UE!
  • ~Macisław Płatow
    (2017-07-14 19:28)
    CENZOR NIE SZALEJ.
  • ~kotletos
    (2017-07-14 19:30)
    Nie no ten alkoholik ze swoim rudokudlym lokajem traktuje nas jak swoja kolonie
  • ~Macisław Płatow