Portugalska gazeta: Polska to dziś europejska potęga i przykład sukcesu

Portugalski dziennik “Diario de Noticias” w środowym artykule ocenia, że Polska istnieje, gdyż wyszła w przeszłości z “próby ognia” ze strony agresorów. Określa ją mianem współczesnej “europejskiej potęgi” i przykładu sukcesu.

wróć do artykułu
  • ~w bullu i bez nadzieji
    (2019-01-22 20:00)
    PO wróci Tusk na Qniu i wszystko będzie jak było !!! Ch.., du.. i kamieni kupa !
  • ~Grzeg Schityna
    (2019-01-22 19:38)
    Wszystko dzięki BOLKOWI OTUA, wodzowi plemienia POKO ! On to własnymi palcyma obalił pół lytra z Kiszczakiem !
  • ~akurat
    (2019-01-13 22:23)
    portugalska gazeta sobie, a życie sobie.
  • ~Kuśwa my to Znamy
    (2019-01-10 21:11)
    Raz zdobytą Wadze nie Oddam a kto Podniesie Rękę na Wadze to ją Odrąbiemy stara Prawda w PiS-iej nowej Ramce
  • ~Kulczyk
    (2019-01-10 19:21)
    Dobrze wiesz, jesteś za mała
  • ~hańba i zdrada
    (2019-01-10 19:12)
    hahaha dotacyjna potęga błyskająca światełkami rozdana pod gangsterskie pralnie która jako kraj nie ma już prawie nic oprócz spłacania afer kluczyków. A która padnie w kilka dni jak bandziory pozamykają swoje interesy.
  • ~Egas lobotomia
    (2019-01-10 18:16)
    Pierwsze widzę, słyszę, czuję, no nie wiem
  • ~autor ja
    (2019-01-10 17:48)
    to zawsze sa glupoty takie gadanie, nikt nigdy nikogo nie chwali w taki sposob :) to polityczne ********** typu dobry jestes nie idz juz do przodu bo masz wszystko o czym mozna marzyc :) :) smieszne raczej
  • ~gostom
    (2019-01-10 16:12)
    Wśród głównych barier wpływających na rozwój innowacji w polskich firmach jest utrudnienie i brak odpowiednich zasobów i oczywiście czynnik ludzki. To z tego powodu Polacy boją się swojej pracy. Często brakuje im odwagi podejmowania odważnych decyzji. Oni wolą czekać na gotowe rozwiązania, które zostały przetestowane przez innych, A nie własne pomysły i zaryzykować inwestując w przyszłość. Kolejna przeszkoda na szybki Rozwój to także brak wystarczająco wykwalifikowanych i kreatywnych pracowników w Polsce. Brak Poziomu, który byłby w stanie podejmować śmiałe decyzje inwestycyjne. Nowoczesne technologie są dla Polaka magią aby te same z powodzeniem i odpowiednim wykorzystaniem opracować lub wprowadzić do produkcji.Teren, który zdecydowanie wymaga poprawy w szkoleniu przyszłych pracowników, w tym ścisła współpraca między firmami i instytucjami szkolnictwa wyższego na Uniwersytetach ale też nai Szkołach zawodowych. Ważne jest szkolenie menedżerów z umiejętnościami odpowiadającymi potrzebom czwartej (4.0) rewolucji przemysłowej. To nie tylko określa kierunki i możliwości rozwoju poszczególnych firm, ale także ogólny zasięg rewolucji technologicznej w polskim zacofanym przemyśle. No i pod koniec jeszcze dodam. ze styl życia Polaka i jego nienasycony konsum na koszt innych społeczeństw chamuje rozwój. est brak kasy na wielkie inwestycje.
  • ~Joanna Warszawa
    (2019-01-10 13:06)
    Polska jest potęga w Smogu.
  • ~wstyd
    (2019-01-10 10:02)
    To się der dzienniku niemieckim agentom z POKO nie spodoba !
  • ~cała prawda cała doba
    (2019-01-10 10:00)
    To wszystko zasługa BOLKA OTUA wodza plemienia POKO !! To un własnymi palcyma razem z Kiszczakiem obalili pół lytra !!!
  • ~gazownik
    (2019-01-10 08:15)
    To sa portugalskie bajki poniewaz Polska nie ma dzwigni technologicznej na to aby zatrzymac budowe Nordstream 2. Gdyby Polska potrafila ukladac rury rownie szybko jak Holandia, to zaoferowalaby swoje uslugi USA. Tymczasem tylko Holandia potrafi szyko ulozyc rury i dlatego sankcje amerykanskie przeciw Nordstream 2 nie zadzialaja. USA potrzebuje Holandii w Zatoce Meksykanskiej, wiec Holandia wezmie pieniadze i od Gazpromu i od Amerykanow.
  • ~co za ludzie
    (2019-01-10 07:52)
    Z powyższych wypowiedzi wynika, że naród polski skłonny jest tylko do narzekań. Uwierzyć im w dobro dziejące się we własnym kraju to ponad ich siły.
  • ~Laszlo
    (2019-01-10 07:50)
    A niemieccy politycy oPOzycji chcą obniżyć nasze poczucie wartości, bo się nie czują Polakami. Na szczęście efekt jest odwrotny.
  • ~filutek prof.
    (2019-01-10 07:39)
    To dobrze ,że tak piszą ! Ale sukcesy wszystkie w 1000 letniej historii są wynikiem działalności bliżniaków .
  • ~gostom
    (2019-01-10 06:38)
    Marshall Plan otrzymało wtedy 14 pańnstw w Europie. 15-tym państwem miała też być Polska, ale jak wiemy do tego nie doszło ( ZSRR). Budget przewidywał 10,1 miliarda Dolarów. Na dzisiejsze czasy odpowiada to 100 milardów Euro. Faktem jest, że najwyższą sumę otrzymali: Francja, Anglia, Włochy. Najniższą sumę otrzymali Niemcy. Pomoc planu Marshalla dla Niemiec przewidywała: Lekarstwa, towary spożywcze, łóżka polowe (bo nie było gdzie spać), czekolada, papierosy i nawet kondomy. W tym samym czasie panował zarówno na terenie DDR przez ZSRR i na terenie Niemiec Zachodnich przez USA, Anglię i Francję rozbiór przemysłu Niemieckiego na wielką skalę. Kto dzisiaj posiada najlepszy i największy przemysł w Europie, wiecie Polacy sami - przyjeżdżając do Niemiec na roboty lub korzystać z wygodnych systemów socjalnych Niemiec.
  • ~motek
    (2019-01-10 03:02)
    Portugalczycy narobili razem z kościołem katolickim wiele złego na świecie i się z tego jeszcze historycznie nie rozliczyli. Nie są dla mnie autorytetem.
  • ~motek
    (2019-01-10 02:43)
    No to czekamy z niecierpliwością na pochwały z watykańskich / włoskich mediów (medii:-)
  • ~motek
    (2019-01-10 02:34)
    Kochani rodacy, przy tym moherowym "rządzie" nawet portugalscy prawicowcy z nas się nabijają! Mocarstwo?!