80. rocznica wybuchu wojny. Moskwa szykuje ofensywę propagandową, wybielającą ZSRR

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow, dyrektor wywiadu Siergiej Naryszkin oraz charge d'affaires ambasady Niemiec otworzyli wczoraj w Moskwie wystawę poświęconą II wojnie światowej. To część kampanii usprawiedliwiania paktu Ribbentrop-Mołotow.

wróć do artykułu
  • ~KtoTo
    (2019-08-22 11:36)
    Absolutnie wszystko można zmanipulować. Rosja opanowała dziedzinę manipulacji i sterowaniem emocjami do perfekcji! Ludzie to kupią!
  • ~333 m.
    (2019-08-21 12:31)
    Nauczmy się od Rosjan wybielać na arenie światowej naszą historię. Mam wrażenie, że naszą fałszywą historię wciskają nam inni a Polska pozostaje mało aktywna w tym zakresie. Od Rosjan też można się nauczyć cwaności!
  • ~Lechitarum
    (2019-08-21 11:10)
    Po co władzom Rosji utożsamianie jej z CCCP? Przecież CCCP nie było państwem rosyjskim, a tylko rosyjskojęzycznym, założonym przez Chazarów, którzy w 1917 roku obalili rosyjską młodą republikę i po kilku latach wojny chazarsko-rosyjskiej (tak zwanych bolszewików z tak zwaną białą Rosją) umocnili nową Chazarię w postaci związku kilkunastu republik, która nawet w nazwie Rosji nie miała. I tylko jedną z tych republik była Rosja, ale Rosjanie mieli w niej do gadania tyle, co Grecy pod rządami Imperium Romanum. CCCP - nowa Chazaria wymordowała miliony Rosjan, była oprawcą narodu rosyjskiego w pierwszej kolejności, a w następnej innych narodów. Po co ta maskarada współczesna z udawaniem, że zwycięstwa CCCP były zwycięstwami Rosji? Czyje były zwycięstwa Mongołów z udziałem przymusowych rosyjskich wasali? I tak samo było z CCCP. Po co dziś Rosja wybiela zbrodnie CCCP? Raczej powinna je potępić i odciąć się od nich wskazując, kto rządził w CCCP.
  • ~beret
    (2019-08-21 10:25)
    Wystarczy zmienić narrację. 1.09 wybuchła wojna polsko- niemiecka, która 17.09 przerodziła się w Wojnę Światową z udziałem największych ówczesnych potęg militarnych świata, które wspólnie postanowiły podzielić między siebie Europę. Pokazać i nagłośnić pakt Ribbentrop-Mołotow, pogadać z kim trzeba tu i tam, i Putin z Ławrowem schowają się z powrotem do kąta, żeby sprawa nie nagłośniła się w matiuszce Rosyi...
  • ~Edyta Lausch
    (2019-08-21 10:22)
    Polska też napadla na Czechoslowacje to byla w zmowie z wodzem III Rzeszy? jak to w koncy jest ?
  • ~Tragedia
    (2019-08-21 09:55)
    zwala na zielone ludziki i europa im uwierzy juz sie przymilaja jak pijany do plota
  • ~Loki
    (2019-08-21 09:37)
    Rosja uczy się od pis, uprawia tę samą politykę, negowanie roli Wałęsy, budowanie kultu kaczyńskich, którzy dowodzili na Westerplatte, podczas bitwy warszawskiej, pod Grunwaldem. morawiecki nosił ulotki w czasie powstania. putin to kaczyński znad Wołgi.
  • ~Loki
    (2019-08-21 09:34)
    Zaolzie zostało zdobyte na Polsce, która była zajęta wojną z bolszewikami. Mieszkały tam setki tysięcy Polaków. Więc nie przepraszajcie za Zaolzie.
  • ~Obserwator wydarzeń
    (2019-08-21 09:28)
    Nasz udział w rozbiorze Czechosłowacji i aneksja Zaolzia to czarna plama w naszej historii.Białoruś ma świętować dzień 17 września jako dzień wyzwolenia od okupacji polskich panów.Nie można wykluczyć, że i Ukraina też będzie świętować,bo przecież na Ukrainie (byłem tam i sam słyszałem) otwartym tekstem ludność twierdzi, że oni przed wojną byli pod okupacją pańskiej Polski.Nie ulega wątpliwości, że przedwojenna polityka wobec rdzennej ludności na Kresach była fatalna, co negatywnie skutkuje po dzień dzisiejszy, a najgorsze ujście tej polityki , znalazło swój finał w zbrodni na Wołyniu.Chyba dużo wody jeszcze musi upłynąć w Wiśle, Bugu no i Wołgi, żeby te sprawy wreszcie sie zabliźniły.
  • ~Demaskator
    (2019-08-21 09:23)
    Najbardziej tajny w Polsce pierwszy punkt tajnego protokołu Ribbentrop-Mołotow mówi, że Wilno powinno wrócić do Litwy... Dzisiaj mamy nie tylko Litwę z Wilnem, ale także Białoruś z Mińskiem oraz Ukrainę z Kijowem, wyzwolone po wielowiekowych zaborach...
  • ~gosciu
    (2019-08-21 08:28)
    I napadu ruskich na Polske , o tym zapomnieliscie pismaki ?
  • ~Słuszna Polityka i Prawdziwa.
    (2019-08-21 08:13)
    To by było tak że cały świat się myli i popełnia błędy, tylko ich polityka jest jedynie słuszna i prawdziwa.
  • ~head
    (2019-08-21 07:52)
    Każdy kraj fałszuje historię na swoją korzyść i w interesie ekipy aktualnie rzadzącej.
  • ~pismak
    (2019-08-21 07:47)
    To już szczyt bezczelności Rosji z udziałem Putina. Europa ma swoja historię. Polka ma tez swoją historię. Nikt nie zmieni biegu wydarzeń jak tylko zakłamana Rosja przez dekady. Ukrywa nieprzechylne daty historii tylko pozytywne jako bohatera , wyzwoliciela przecież to wierutne kłamstwa wyssane z palca ruskiego. Sama Rosja dobrze o tym wie tylko nie ma dobrej woli do przyznania swoich błędów. Rosja zawsze będzie kojarzona jako kraj barbarzyński.
  • ~Adolf
    (2019-08-21 06:18)
    Olał ruskich to było i po fakcie. Ważne jest co jest i co będzie.
  • ~Konstanty
    (2019-08-21 05:02)
    Mam pytanko - Jak myślisz komu swiat uwierzy? Nam czy im?
  • ~antyPiterek
    (2019-08-21 04:13)
    Jelsi ktos mowi "polskosc to nienormalnosc" (D. Tusk - przypomnienie autora) to tym samym sankcjonuje racje Lawrowa i paktu rozbiorowego Ribbentrop-Molotow i tej wystway w Moskwie i w konsekwencji Katynia rowniez
  • ~Najwyższa Nieprawda
    (2019-08-20 23:20)
    Katyń też był usprawiedliwiony, prawda?
  • ~nertom
    (2019-08-20 22:43)
    Klamali, klamia i beda klamac to motto sowieckiej polityki, nie mozna im wierzycjak p[su, chinczycy zrobia z nimi porzadek, osiedlaja sie w setkach tysiecy nielegalnie na Syberi
  • ~Szurke
    (2019-08-20 22:22)
    A co Churchil o tym sadzil? Polska przed wrzesniem 39.