80. rocznica wybuchu wojny. Moskwa szykuje ofensywę propagandową, wybielającą ZSRR

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow, dyrektor wywiadu Siergiej Naryszkin oraz charge d'affaires ambasady Niemiec otworzyli wczoraj w Moskwie wystawę poświęconą II wojnie światowej. To część kampanii usprawiedliwiania paktu Ribbentrop-Mołotow.

wróć do artykułu
  • ~Sirgiej Złomonosow
    (2019-08-20 20:21)
    Ławrow sowiecki kałmuk taki współczesny Mołotow .
  • ~nertom
    (2019-08-20 22:43)
    Klamali, klamia i beda klamac to motto sowieckiej polityki, nie mozna im wierzycjak p[su, chinczycy zrobia z nimi porzadek, osiedlaja sie w setkach tysiecy nielegalnie na Syberi
  • ~Najwyższa Nieprawda
    (2019-08-20 23:20)
    Katyń też był usprawiedliwiony, prawda?
  • ~jaity
    (2019-08-20 20:48)
    Moralność dotyczy jednostek, a nie państw, które nie znają altruizmu, tylko własny interes. Zamiast ubolewać, powinniśmy naśladować, a nie robić dobrze innym własnym kosztem, żeby nas lubili.
  • ~KONSTY.TUCJA
    (2019-08-20 20:54)
    Ławrow kłamie jak PiSbolszewik !!!
  • ~Konstanty
    (2019-08-20 20:32)
    Jak myślisz komu swiat uwierzy? Nam czy im?
  • ~antyPiterek
    (2019-08-21 04:13)
    Jelsi ktos mowi "polskosc to nienormalnosc" (D. Tusk - przypomnienie autora) to tym samym sankcjonuje racje Lawrowa i paktu rozbiorowego Ribbentrop-Molotow i tej wystway w Moskwie i w konsekwencji Katynia rowniez
  • ~Mark Twain
    (2019-08-20 20:43)
    "Ławrow otwiera wystawę w Moskiwe". Wystawa w Moskiwe może być interesująca!
  • ~żart
    (2019-08-20 21:13)
    Polska kobieta chce po dobroci, a zalotnicy ze wschodu i zachodu chca na gwałt napaleni. "Przyjdzie na to czas" - V.Villas. Historia Polski i ustrój polityczny się zmieniła, czas na Rosję - S.Ławrow.
  • ~Szurke
    (2019-08-20 22:22)
    A co Churchil o tym sadzil? Polska przed wrzesniem 39.
  • ~pismak
    (2019-08-21 07:47)
    To już szczyt bezczelności Rosji z udziałem Putina. Europa ma swoja historię. Polka ma tez swoją historię. Nikt nie zmieni biegu wydarzeń jak tylko zakłamana Rosja przez dekady. Ukrywa nieprzechylne daty historii tylko pozytywne jako bohatera , wyzwoliciela przecież to wierutne kłamstwa wyssane z palca ruskiego. Sama Rosja dobrze o tym wie tylko nie ma dobrej woli do przyznania swoich błędów. Rosja zawsze będzie kojarzona jako kraj barbarzyński.
  • ~gosciu
    (2019-08-21 08:28)
    I napadu ruskich na Polske , o tym zapomnieliscie pismaki ?
  • ~Loki
    (2019-08-21 09:34)
    Zaolzie zostało zdobyte na Polsce, która była zajęta wojną z bolszewikami. Mieszkały tam setki tysięcy Polaków. Więc nie przepraszajcie za Zaolzie.
  • ~Tragedia
    (2019-08-21 09:55)
    zwala na zielone ludziki i europa im uwierzy juz sie przymilaja jak pijany do plota
  • ~Konstanty
    (2019-08-21 05:02)
    Mam pytanko - Jak myślisz komu swiat uwierzy? Nam czy im?
  • ~Adolf
    (2019-08-21 06:18)
    Olał ruskich to było i po fakcie. Ważne jest co jest i co będzie.
  • ~Słuszna Polityka i Prawdziwa.
    (2019-08-21 08:13)
    To by było tak że cały świat się myli i popełnia błędy, tylko ich polityka jest jedynie słuszna i prawdziwa.
  • ~Lechitarum
    (2019-08-21 11:10)
    Po co władzom Rosji utożsamianie jej z CCCP? Przecież CCCP nie było państwem rosyjskim, a tylko rosyjskojęzycznym, założonym przez Chazarów, którzy w 1917 roku obalili rosyjską młodą republikę i po kilku latach wojny chazarsko-rosyjskiej (tak zwanych bolszewików z tak zwaną białą Rosją) umocnili nową Chazarię w postaci związku kilkunastu republik, która nawet w nazwie Rosji nie miała. I tylko jedną z tych republik była Rosja, ale Rosjanie mieli w niej do gadania tyle, co Grecy pod rządami Imperium Romanum. CCCP - nowa Chazaria wymordowała miliony Rosjan, była oprawcą narodu rosyjskiego w pierwszej kolejności, a w następnej innych narodów. Po co ta maskarada współczesna z udawaniem, że zwycięstwa CCCP były zwycięstwami Rosji? Czyje były zwycięstwa Mongołów z udziałem przymusowych rosyjskich wasali? I tak samo było z CCCP. Po co dziś Rosja wybiela zbrodnie CCCP? Raczej powinna je potępić i odciąć się od nich wskazując, kto rządził w CCCP.
  • ~beret
    (2019-08-21 10:25)
    Wystarczy zmienić narrację. 1.09 wybuchła wojna polsko- niemiecka, która 17.09 przerodziła się w Wojnę Światową z udziałem największych ówczesnych potęg militarnych świata, które wspólnie postanowiły podzielić między siebie Europę. Pokazać i nagłośnić pakt Ribbentrop-Mołotow, pogadać z kim trzeba tu i tam, i Putin z Ławrowem schowają się z powrotem do kąta, żeby sprawa nie nagłośniła się w matiuszce Rosyi...
  • ~head
    (2019-08-21 07:52)
    Każdy kraj fałszuje historię na swoją korzyść i w interesie ekipy aktualnie rzadzącej.