Donald Trump złośliwie ocenił krążące po mediach społecznościowych wideo, na którym aktywistka przemawia na szczycie klimatycznym ONZ. W swoim wpisie stwierdził, że Greta Thunberg "wygląda na bardzo szczęśliwą dziewczynkę". Złośliwie dodał, że czeka ją świetlana i cudowna przyszłość. "Miło popatrzeć!".

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Aktywistka pokazała swój dystans do słów prezydenta USA i wstawiła je - jako opis - na swoje konto na Twitterze.

Mocne wystąpienie Grety Thunberg

Jak śmiecie nadal odwracać wzrok? I przyjeżdżacie tu mówiąc, że robicie wystarczająco dużo, podczas gdy wasze plany i potrzebne rozwiązania są wciąż mgliste - mówiła szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg. Ona i 15 innych dzieci złożyło w Organizacji Narodów Zjednoczonych skargę na pięć dużych gospodarek światowych za, ich zdaniem, łamanie praw człowieka przez niepodejmowanie stosownych działań, by zatrzymać pogłębiający się kryzys klimatyczny.

Swoimi pustymi słowami zniweczyliście moje marzenia i dzieciństwo. A i tak należę do szczęśliwców. Ludzie cierpią. Ludzie umierają. Całe ekosystemy się rozpadają. Jesteśmy na początku ery masowego wymierania, a wy mówicie tylko o pieniądzach i opowiadacie bajki o wiecznym wzroście gospodarczym - grzmiała Greta Thunberg podczas szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku.

16-letnia szwedzka aktywistka ekologiczna swoje słowa kierowała do światowych przywódców, którzy wezmą udział w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Głównym tematem rozmów ma być właśnie katastrofa klimatyczna.

Reklama

Thunberg przekonywała, że nauka w kwestii zmian klimatycznych jest bezwzględna i od 30 lat alarmuje. - Jak śmiecie nadal odwracać wzrok? I przyjeżdżacie tu mówiąc, że robicie wystarczająco dużo, podczas gdy wasze plany i potrzebne rozwiązania są wciąż mgliste – dodała Thunberg.