Służby prasowe Zachodniego Okręgu Wojskowego poinformowały, że w obwodzie moskiewskim zostało przeprowadzone specjalne szkolenie personelu brygady rakiet przeciwlotniczych. Wzięło w nim udział około 150 żołnierzy - podano.

Reklama

"W obwodzie moskiewskim odbyło się szkolenie personelu brygady rakiet przeciwlotniczych Zachodniego Okręgu Wojskowego w zakresie odpierania ataków powietrznych na ważne wojskowe obiekty przemysłowe i administracyjne" - poinformował resort w komunikacie.

Rosja obawia się ukraińskiej ofensywy?

W oficjalnym komunikacie rosyjskiego resortu obrony przekazano, że "w ramach ćwiczeń żołnierze szkolili się w odpieraniu ataku wrogiej grupy dywersyjnej na konwój samochodowy".

Jak czytamy w oświadczeniu ministerstwa, "kolumna skutecznie odparła pozorowane ataki i była w stanie kontynuować swoje zadania". "Po wykryciu celów imitujących samoloty i pociski balistyczne, artylerzyści przeciwlotniczy dokonali elektronicznego odpalenia rakiet" – opisywali pracownicy resortu, na czele którego stoi Siergiej Szojgu.

Od czasu rozpoczęcia ofensywy na Ukrainie prawie rok temu Rosja przeżyła kilka ataków dronów przypisywanych Kijowowi, a także kilka ataków na regiony przygraniczne.