W Moskwie policja zatrzymała co najmniej czterech aktywistów przy pomniku ukraińskiej poetki Łesi Ukrainki - poinformowała niezależna policyjno-monitorująca grupa OVD-Info.

Reklama

Policja w drugim co do wielkości mieście Rosji, Sankt Petersburgu, zatrzymała z kolei siedmiu aktywistów, którzy przyszli złożyć kwiaty pod pomnikiem ukraińskiego poety narodowego Tarasa Szewczenki.

77-letnia emerytka zatrzymana w Petersburgu

Antywojenna aktywistka Jelena Osipova, 77-letnia emerytka, została zatrzymana podczas jednoosobowej pikiety z transparentami "Nie dla wojny" i "Putin to wojna" przed Katedrą kazańską w Petersburgu.

Aktywista organizujący jednoosobową pikietę z napisem "Nie walcz" został na krótko zatrzymany w porcie we Władywostoku, donosi OVD-Info.

Policja zatrzymała też kobietę w syberyjskim Irkucku. Zatrzymana trzymała transparent z napisem "Żądam wycofania wojsk rosyjskich z Ukrainy!".

W regionie Niżnym Nowogrodzie na wschód od Moskwy zatrzymano Dmitrija Mochalina, deputowanego miejskiego w mieście Wyksa, za antywojenną pikietę.

Co najmniej siedem osób zostało zatrzymanych w pobliżu pomnika ofiar represji politycznych w Jekaterynburgu na Uralu.

W Murmańsku, Tomsku i Kazaniu lokalni aktywiści zorganizowali pokazy kwiatów, pluszowych zabawek i wstążek w niebiesko-żółtych kolorach ukraińskiej flagi.