Na Ukrainie tworzony jest teraz oddział specjalny nieśmiertelnych dowódców: to (naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał) Wałerij Załużny, ja, Stepan Bandera (przywódca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów - PAP), Symon Petlura (przywódca Ukraińskiej Republiki Ludowej - PAP), Iwan Mazepa (hetman kozacki, który walczył przeciwko Rosji w wojnie północnej w XVIII wieku -PAP) - oznajmił Budanow w wywiadzie dla portalu Kyiv Post.

Reklama

Propaganda Rosji

Dodał następnie: Oddział nieśmiertelnych będzie w środku nocy pojawiać się w snach obywateli rosyjskich, którzy pragnęli podbić Ukrainę, i będzie ich straszył.

Spośród postaci historycznych wymienionych przez Budanowa dwaj XX-wieczni działacze ukraińscy, Petlura i Bandera, zginęli w wyniku zamachów, dokonanych bądź inspirowanych przez służby sowieckie.

Reklama

Jak przypomina Kyiv Post, pogłoski o śmierci Budanowa pojawiły się w mediach społecznościowych od czasu rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów 29 maja br. Propagandowe media rosyjskie podchwyciły te plotki. Krążyły również pogłoski o rzekomej śmierci generała Załużnego.