Śmierć siedmiu osób w wyniku osunięć ziemi

W wyniku osunięć ziemi, które nastąpiły po "niezwykle obfitych opadach deszczu" w niedzielę i poniedziałek w mieście Yulin w południowej prowincji Kuangsi zginęło siedem osób, a trzy uważa się za zaginione – przekazała w poniedziałek w nocy rządowa agencja informacyjna Xinhua.

Reklama

Ulewne deszcze spowodowały także gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach okolicy miasta Maoming we wschodniej części prowincji Guandong w poniedziałek, co umożliwiło 69 dorosłym i 6 młodym krokodylom ucieczkę z farmy. Jak informują chińskie media we wtorek "schwytano wiele z nich, jednak ze względu na głębokość wody wyłapanie wszystkich krokodyli jest trudne".

Portal Southcn+ cytuje jednego z policjantów, który przekazał, że krokodyle, które wypłynęły na głęboką wodę "ze względu na wymogi bezpieczeństwa (…) zostaną wkrótce zastrzelone". Władze zalecają mieszkańcom pozostanie w domach; dotychczas zwierzęta nie zaatakowały ludzi.

Tajfun Haikui zbiera śmiertelne żniwo

Deszczowa pogoda na południu Chin wywołana jest frontem atmosferycznym, który przyciągnął za sobą tajfun Haikui. Tajfun uderzył 5 września w ląd w południowo-wschodniej prowincji Fujian, zabijając co najmniej dwie osoby i powodując straty w wysokości 691 mln dolarów – podała agencja Reutera. Pod koniec tygodnia w wyniku rekordowych opadów deszczów, które nawiedziły Hongkong,śmierć poniosły również dwie osoby.