Od dawna znajduje się na liście zdrajców, którzy muszą odpowiedzieć za swoje zbrodnie. Cariow jest całkowicie uzasadnionym celem. To nie tylko fanatyk "rosyjskiego świata", ale osoba, która osobiście przyjechała z rosyjskimi czołgami, by zdobyć Kijów - twierdzi źródło w SBU, cytowane przez Ukrinform, Ukraińską Prawdę, ukraiński oddział BBC.

Reklama

Źródła potwierdziły, że Cariow został dwukrotnie postrzelony z broni palnej. Według informacji operacyjnych, jego stan jest krytyczny - podało źródło w SBU.

Zamach na Cariowa

Zamach na Cariowa przeprowadzono 27 października w Jałcie, na anektowanym Krymie. - Stan Olega jest bardzo poważny. W tej chwili przebywa na oddziale intensywnej terapii. Oleg został postrzelony - powiedział Władimir Rogow, przedstawiciel rosyjskich władz w okupowanej części obwodu zaporoskiego. Według kanału Mash na Telegramie, próba zamachu miała miejsce w pobliżu domu polityka. Wieczorem 27 października media i kanały na Telegramie poinformowały, że Cariow jest w stanie krytycznym.

Na Ukrainie Cariow był członkiem Rady Najwyższej przez cztery kadencje, a także wiceprzewodniczącym frakcji "Partii Regionów" w VII zjeździe Rady Najwyższej Cariow wypowiedział się przeciwko Euromajdanowi. Od lipca 2013 r. jest "przewodniczącym parlamentu" samozwańczej Noworosji, złożonej z przedstawicieli separatystycznych Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej. Na Ukrainie w 2014 r. został skazany zaocznie na 12 lat więzienia.