Śmierć farmera po ataku Hezbollahu

Słowa izraelskiego premiera padły w kontekście ataku, o którym poinformowało radio Kan. Według stacji 60-letni rolnik zginął w wyniku ataku rakietowego wymierzonego w Izrael od strony Libanu.

Benjamin Netanjahu ostrzegł, że Bejrut zostanie zamieniony w Gazę, jeśli Hezbollah rozpocznie wojnę totalną - podaje Reuters.

Według izraelskiej armii wspierani przez Iran libańscy bojownicy Hezbollahu przeprowadzili atak przeciwczołgowy. Z kolei z oświadczenia libańskiej organizacji terrorystycznej wynika, że jeden z 11 ataków, które Hezbollah przeprowadził w czwartek, był wymierzony w izraelskie koszary w Matat, wiosce przy granicy z Libanem. Ataki Hezbollah motywował chęcią niesienia pomocy Palestyńczykom.

Reklama

"Bejrut zamieni się w Gazę"

W odpowiedzi na atak izraelskie helikoptery, czołgi i artyleria odpowiedziały na źródło ognia po drugiej stronie granicy.

Jeśli Hezbollah zdecyduje się rozpocząć wojnę totalną, to własnoręcznie zamieni Bejrut i południowy Liban, niedaleko stąd, w Gazę i Chan Junus - powiedział Netanjahu, odwiedzając oddziały izraelskiej armii w pobliżu granicy.