Dwaj ukraińcy snajperzy "zdjęli" 22 Rosjan w jedną noc

Jak pisze "Daily Mail", para ukraińskich snajperów zlikwidowała 22 rosyjskich żołnierzy w ciągu zaledwie jednej nocy dzięki celownikom termowizyjnym. Ukraińscy strzelcy wyborowi zneutralizowali żołnierzy rosyjskiego okupanta, broniąc pozycji w regionie Doniecka.

Reklama

Luneta termowizyjna użyta przez snajperów umożliwiła zlokalizowanie rosyjskich żołnierzy przemieszczających się przez zalesiony obszar podczas mroźnych warunków pogodowych. "Jeden po drugim okupanci byli wyłapywani dzięki wyjątkowej celności kijowskich żołnierzy, którzy strzelali do swoich wrogów z odległości około 700 metrów" - pisze DM.

Uzbrojenie snajperów

Gazeta spekuluje, że snajperzy byli wyposażeni w niemieckie karabiny Haenel HLR 338, które zostały dostarczone do Ukrainy w grudniu zeszłego roku po miesiącach kampanii prowadzonej przez kijowskich urzędników.

Amunicja kalibru .338 Lapua Magnum jest znana ze swojej celności na dużych dystansach, dzięki m.in. minimalnemu odrzutowi.

"Pomijając doskonałe umiejętności strzeleckie snajperów - pisze DM - byli oni w stanie zneutralizować rosyjskie zagrożenie dzięki technologii termowizyjnej, zaprojektowanej i wyprodukowanej przez ukraińską firmę Archer".

Firma ta dostarczyła ukraińskim siłom zbrojnym m.in. lunety, dalmierze, celowniki i inne technologie obrazowania.