Nieznana choroba w Korei Północnej

O nieznanej chorobie, która rozprzestrzeniła się w prowincji Ryanggang w Korei Północnej informuje południowokoreański portal Daily NK. Epidemia miała się rozpocząć w marcu, a na dolegliwości skarżą się głównie dzieci. Choroba ma powodować gorączkę i czerwienienie oczu.

W związku z wysoką zachorowalnością w szkołach odwołano zajęcia. Zagrożenie jest wysokie szczególnie wśród dzieci żyjących na wsiach, gdzie dostęp do jedzenia i farmakologii jest trudny.

Reklama

Zgony nastąpiły u dzieci, których układ odpornościowy został zniszczony przez brak wystarczającej ilości jedzenia w ostatnich latach. Pomimo ciężkich warunków, jedyną rzeczą, jaką (rząd - red.) zrobił do tej pory, jest zapewnienie uczniom tymczasowych wakacji – przekazało Daily NK północnokoreańskie źródło.

Odwołano zajęcia w szkołach

Reklama

Rodzice uczniów pozostających na wakacjach z powodu zagrożenia chorobą zostali poproszeni przez szkoły o udział w renowacji placówek. Szkoły malują ściany i podłogi oraz kładą magnezję w proszku pod koniec marca każdego roku, a praca jest podzielona między uczniów i rodziców w szkołach podstawowych. Jednak w tym roku, gdy uczniowie nie uczęszczają do szkoły z powodu gorączki, rodzice muszą wykonać całą pracę – dodało źródło.

Zajęcia odwołano wyłącznie w szkołach podstawowych.