Trzy źródła z otoczeniu Putina podają, że dyktator jest sfrustrowany próbami hamowania negocjacji i decyzji prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, o wykluczeniu rozmów, które są wspierane przez Zachód.

Putin: Rosja otwarta na dialog

Rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow, w odpowiedzi na prośbę o komentarz, powiedział, że szef Kremla wielokrotnie dawał do zrozumienia, że Rosja jest otwarta na dialog, aby osiągnąć swoje cele, mówiąc, że kraj nie chce "wiecznej wojny".

Reklama

Nowe mianowanie na stanowisko ministra obrony

Mianowanie ekonomisty Andrieja Biełousowa na stanowisko ministra obrony Rosji w zeszłym tygodniu było postrzegane przez niektórych zachodnich analityków wojskowych i politycznych jako postawienie rosyjskiej gospodarki na ciągłej stopie wojennej w celu wygrania przedłużającego się konfliktu.

Rosja dokonała ciągłych postępów terytorialnych w ostatnich tygodniach, co nastąpiło po ciągłej presji na polu bitwy.

Szachy wojenne Putina

Dwa źródła, opierając się na swojej wiedzy na temat rozmów na wyższych szczeblach Kremla, stwierdziły, że Putin był zdania, że dotychczasowe sukcesy w wojnie są wystarczające, aby sprzedać zwycięstwo narodowi rosyjskiemu. Putin, ponownie wybrany w marcu na nową sześcioletnią kadencję, wolałby raczej wykorzystać obecną dynamikę Rosji, aby zakończyć wojnę.