Reklama
Warszawa
Reklama

Mała Księżniczka opuściła szpital. Zobacz kolejną następczynię brytyjskiego tronu. FOTO

2 maja 2015, 19:50
Przyszła na świat o 8.34 czasu lokalnego. Przy narodzinach był obecny ojciec. Po południu odwiedził ją starszy brat George, czyli książę Jerzy. Przed odjazdem ze szpitala dumni rodzice pokazali córeczkę licznie zgromadzonym dziennikarzom. Mała księżniczka urodziła się w tym samym londyńskim szpitalu świętej Marii, w którym w lipcu dwa lata temu przyszedł na świat Jerzy. W chwilę po narodzinach dziewczynka ważyła 3 kilogramy 700 gramów. Jest piątym prawnuczęciem królowej Elżbiety II. Na razie nie wiadomo, jak najmłodsza członkini brytyjskiej rodziny królewskiej będzie miała na imię. Podobno najczęściej powtarzające się propozycje to Alice i Charlotte. Są też i tacy, którzy uważają, że dziewczynka powinna odziedziczyć imię po swej tragicznie zmarłej babce, księżnej Dianie. Przed szpitalem świętej Marii od wielu dni czuwali miłośnicy rodziny królewskiej. Popularność monarchii na Wyspach jest rekordowa - popiera ją ponad 70 procent społeczeństwa. Duża w tym zasługa powszechnie lubianej księżnej Kate.
Przyszła na świat o 8.34 czasu lokalnego. Przy narodzinach był obecny ojciec. Po południu odwiedził ją starszy brat George, czyli książę Jerzy. Przed odjazdem ze szpitala dumni rodzice pokazali córeczkę licznie zgromadzonym dziennikarzom. Mała księżniczka urodziła się w tym samym londyńskim szpitalu świętej Marii, w którym w lipcu dwa lata temu przyszedł na świat Jerzy. W chwilę po narodzinach dziewczynka ważyła 3 kilogramy 700 gramów. Jest piątym prawnuczęciem królowej Elżbiety II. Na razie nie wiadomo, jak najmłodsza członkini brytyjskiej rodziny królewskiej będzie miała na imię. Podobno najczęściej powtarzające się propozycje to Alice i Charlotte. Są też i tacy, którzy uważają, że dziewczynka powinna odziedziczyć imię po swej tragicznie zmarłej babce, księżnej Dianie. Przed szpitalem świętej Marii od wielu dni czuwali miłośnicy rodziny królewskiej. Popularność monarchii na Wyspach jest rekordowa - popiera ją ponad 70 procent społeczeństwa. Duża w tym zasługa powszechnie lubianej księżnej Kate. / PAP/EPA / ANDY RAIN
Urodziła się rano, wczesnym wieczorem już opuściła szpital. Mała księżniczka o nieznanym jeszcze imieniu, córka brytyjskiego księcia Williama i księżnej Kate, pojechała do domu - pałacu Kensington.
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • wiesiek
  2015-05-03 01:35:08
  ZA PREZYDENTURY KOMOROWSKIEGO I RZĄDÓW KLIKI POWSI-PSL TRZYMAJĄCEJ WŁADZĘ W POLSCE, OSTRZEGAWCZO, DAJE SIĘ OD RAZU "SALWĘ OSTRZEGAWCZĄ" Z BRONI GŁADKOLUFOWEJ - ZE STRZELB A WIĘC BRONI DUŻEGO KALIBRU, MIERZĄC W SZYJE AWANTURUJĄCYCH SIĘ ?!!!

  Na stadionie w Knurowie, podczas czwartoligowego meczu doszło do zamieszek. Wg Policji, wszystko zaczęło się w czasie pierwszej połowy meczu. Najpierw na murawę rzucano petardy oraz kamienie, niedługo potem część kibiców wbiegła na boisko. Wtedy do akcji wkroczyła policja, która użyła broni gładkolufowej występując przeciw awanturujacej się około pięćdziesięcioosobowej grupie kibiców.

  Zastrzelony został jeden kibic. Zmarł w szpitalu.

  Wg tego co widziałam na filmie i wg mojej wiedzy, w momencie użycia broni i postrzelenia tego kibica policjanci byli oddaleni kilkadziesiąt metrów od niego i innych, którzy machali rękami, wrzeszczeli i biegali ale niczym nie rzucali i w żaden sposób niczym nie zagrażali policjantom. Po co więc policjanci oddali salwę mierząc na wysokości głów ?

  Nic mi póki co nie wiadomo o dowodach na to, że w sam raz ten kibic rzucał czymkolwiek.

  Otrzymując postrzał w szyję ten kibic w zasadzie nie miał szans na przeżycie, gdyż zapewne została rozerwana tętnica szyjna a nawet rdzeń kręgowy lub i tętnica, i rdzeń kręgowy. Nie jestem laikiem, dlatego nie rozumiem dlaczego kibic został postrzelony w szyję? dlaczego policjant strzelił w szyję? Dlaczego strzelał tak wysoko ? Broń palna, także strzelba gładkolufowa sama nie strzela, to nie proca, posiada przyrządy celownicze. Pociski trafiają tam gdzie się mierzy.

  Broń gładkolufowa tzn., że lufy są niegwintowane.
  Ale w różnych policjach świata, zależnie od potrzeb, używane są też strzelby mające lufy gwuintowane.
  Potocznie broń gładkolufowa kojarzona jest ogólnie, jako bezpieczna, na pociski niepenetrujące, gumowe.

  - NIE JEST TO PRAWDA. ALBOWIEM JEST TO BROŃ NA POCISKI DUŻEGO KALIBRU, UDERZAJĄCE Z DUŻĄ SIŁĄ. NAWET POCISKI GUMOWE BYWAJĄ BARDZO NIEBEZPIECZNE JAK TRAFIĄ NA GOŁE, MIĘKKIE CIAŁO, TĘTNICĘ, W GŁOWĘ, OKOLICE SERCA - MOGĄ POWODOWAĆ CIĘŻKIE, ŚMIERTELNE RANY. A PRZY TRAFIENIU W KOŚĆ MOGĄ JĄ ZŁAMAĆ.

  DLA WYOBRAŻENIA PODAM ŻE UŻYWAJĄC DO STRZELBY AMUNICJI PENETRACYJNEJ Z NABOJEM PENETRUJĄCYM BRENEKA MOŻNA WYWALIĆ ZAMEK DO DRZWI, PRZEWAŻNIE RAZEM Z DZWIAMI.

  POLICJA OPRÓCZ AMUNICJI NIEPENETRACYJNEJ (Z POCISKAMI GUMOWYMI Z ZAŁOŻENIA NIEPENETRUJĄCYMI) POSIADA DO STRZELB GŁADKOLUFOWYCH TAKŻE AMUNICJĘ PENETRACYJNĄ (Z POCISKAMI PENETRUJĄCYMI) I AMUNICJĘ SPECJALNĄ.

  Broń gładkolufowa używana przez polską policję to strzelby powtarzalne, najczęściej :
  „Mossberg model 695”, „Hatsan Escort” , „SDASS Short Imperator”, „Bock IŻ 27”, „Remington 870”, „Remington MCS”, „Benelli M1 Super 90”, „Benelli M3 Super 90”.

  Wymienione strzelby są jednolufową powtarzalną bronią strzelecką systemu przeładowania „pump-action”, nazywane także „repeterem”. Broń wedle instrukcji, zależnie od użytej amunicji, służy do:

  - samoobrony,

  - wymuszania posłuszeństwa,

  - obezwładniania przestępców zgodnie z warunkami, zasadami i przypadkami użycia broni palnej,

  - do niszczenia osłon technicznych na odległościach do 50 m.

  Cel oraz zastosowania strzelby gładkolufowej zależy od użytego naboju:

  – nabój specjalny z pociskiem typu ,,Breneka” – W8MP;

  – nabój specjalny śrutowy typu „Loftka” – LFT-6, 8;

  – nabój specjalny z pociskiem kulowym typu SAK-„Super Sabot”;

  – nabój z pociskiem gumowym typu „Bąk”;

  – nabój z pociskiem gumowym typu „Chrabąszcz”

  – CHRB-20, 30, 50; – nabój ćwiczebny hukowo-błyskowy typu „ONS- 2000”;

  – nabój z pociskiem typu „PR-PIK-94M”, „PR-PIK-98”, „PR-PIK-MAGNUM”;

  – nabój z pociskiem gazowym (proszkowo-obezwładniającym) typu „CS-94M”, „CS-98”.
  0
 • a
  2015-05-03 07:21:43
  Uwazam ze redakcja nie powinna pokazywac komentarzy nie zwiazanych tematycznie z danym artykulem.
  0
 • zyga
  2015-05-02 22:13:42
  kogo to wali?
  0
 • separatysta
  2015-05-02 23:06:18
  8 rannycy trUPAINY W CIAGU DOBY zabijemy was kundle banderowskie
  0
 • ewa koby
  2015-05-02 22:34:42
  urodzil sie domowy aniolek 1 bez diabolkow bardzo wesoly pozytywny 22 i bedzie zawsze swoim domkiem 55 gratuluje narodzin cudownej liczby narodzenia ewa koby
  0
 • kurowa anielska
  2015-05-02 22:41:51
  szczurze rozmnazanie doprowadzi do likwidacji srodowiska zostana tylko szczury
  0
 • pytanko
  2015-05-02 22:59:37
  Czy to dziennikarstwo zeszlo az tak nisko jak w "Kozaczku"?? ONI/Oligarchia i Bilderbergowie szykuja nam biblijny Wielki ucisk i kryzys a wy im dajecie d.
  0
 • bydłoszewski
  2015-05-02 23:08:32
  katole przejdzcie na protest tantyzm papiezAAA olać g i ciepłym moczem nie bedzie katol nam sie panoszył
  0
 • polak
  2015-05-03 00:01:52
  Ale poziom macie tu komentarzy. Lepiej to zamknac. Wstyd dla Polski. W Niemczech takie chamstwo jest niemozliwe. Pozdrawiam!
  0
 • ewa koby
  2015-05-11 18:57:44
  ala ksiezniczka bardzo podobna do e2 ewa koby
  0
 • ewa koby
  2015-05-11 18:55:29
  zauwazyliscie ze mala kate i willi jest bardzo podobna do e2 ale ta nie zdazyla z dusza jej wcielenia chyba sobie zostawi haarry jako ofiare ps niepokoi mnie mala miliarderka brat ojciec ok absolut radosc ale zona i mama za duzo chce bo tak sie urodzila ewa koby
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama