Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Bunt w meksykańskim więzieniu. Jest wielu zabitych [ZDJĘCIA]

11 lutego 2016, 18:05
Do starć między dwiema grupami więźniów doszło w zakładzie karnym Topo Chico w Monterrey. Jedną z grup stanowili członkowie kartelu narkotykowego. W trakcie walk podpalono kilka pomieszczeń gospodarczych. Sytuacja została opanowana przez oddziały wojska i policji. Według władz żaden z więźniów nie zdołał zbiec. Jak podkreślają agencje, meksykańskie więzienia są przepełnione i często dochodzi w nich do zamieszek. W lutym 2012 roku w innym więzieniu w Monterrey śmierć w starciach poniosło 44 więźniów a 30 uciekło.
Do starć między dwiema grupami więźniów doszło w zakładzie karnym Topo Chico w Monterrey. Jedną z grup stanowili członkowie kartelu narkotykowego. W trakcie walk podpalono kilka pomieszczeń gospodarczych. Sytuacja została opanowana przez oddziały wojska i policji. Według władz żaden z więźniów nie zdołał zbiec. Jak podkreślają agencje, meksykańskie więzienia są przepełnione i często dochodzi w nich do zamieszek. W lutym 2012 roku w innym więzieniu w Monterrey śmierć w starciach poniosło 44 więźniów a 30 uciekło. / PAP/EPA / MIGUEL SIERRA
Co najmniej 52 osoby zginęły w wyniku zamieszek w więzieniu w Meksyku. Taki bilans podał gubernator stanu Nuevo Leon w północnej części tego kraju. 12 osób jest rannych, pięć z nich ciężko.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama