"Dwie Polski" to nowy spot Platformy Obywatelskiej. 30-sekundowy film podzielony jest na dwie części. W pierwszej PO chwali się osiągnięciami z 8 lat rządów - siecią autostrad, budową żłobków i przedszkoli, wzrostem PKB i wzrostem zatrudnienia. W drugiej części pokazano migawki z wieców Prawa i Sprawiedliwości. Widać miedzy innymi transparenty z napisami "Wynocha z Polski, zdrajcy", "Precz z totalitarno-mafijnym rządem Tuska, który dokonał piątego rozbioru Polski", czy "Konzentration Lager Europa". Materiał kończy się pytaniem: "Którą Polskę wybierzesz 25 października?".

Reklama

To samo pytanie stawiał też na konferencji szef sztabu PO Marcin Kierwiński. Polityk przypominał też ostatnie wypowiedzi Antoniego Macierewicza ze spotkania z Polonią w Chicago. Wiceprezes PiS-u zapowiedział między innymi publikację aneksu do raportu z likwidacji WSI, sugerował też związki Donalda Tuska ze Stasi i porównywał polski rząd do PRL-owskiego okupanta. To pokazuje, że my wszyscy mamy się czego bać, jeżeli tacy ludzie będą rządzić krajem - mówił Kierwiński.

Platforma ponowiła też pytanie do Beaty Szydło, czy Antoni Macierewicz jest typowany na ministra obrony w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatka tej partii na premiera zapowiedziała tymczasem, że najbardziej prawdopodobnym kandydatem do tej funkcji jest Jarosław Gowin.