5 października będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Chciałbym zachęcić wszystkich Państwa do wzięcia udziału w głosowaniu - mówił w orędziu prezydent. Wybory parlamentarne to jedno z najważniejszych wydarzeń dla demokratycznego państwa. W nich najpełniej realizuje się idea władzy narodu, który zgodnie z Konstytucją, jest władzą zwierzchnią w naszym państwie - stwierdził. Przypomniał też, że skoro wybory to święto demokracji, to wzięcie w nich udziału jest wyrazem obywatelskiej postawy.

Reklama

Dodał też, że każdy rząd, by wprowadzać odpowiednie zmiany w kraju, potrzebuje silnego mandatu od obywateli. Dlatego proszę, idźmy na wybory, bo to czy będziemy żyć zgodnie, budując wspólną, dobrą przyszłość zależy tylko od nas i od naszych decyzji - zauważył.

Andrzej Duda apelował, by nie podejmować decyzji przy urnie pod wpływem chwili. Decyzja wyborcza niech będzie poprzedzona czasem poważnego namysłu nad dzisiejszą Polską i naszymi aspiracjami. Nad tym, jaki jest nasz kraj dzisiaj, a jaki chcielibyśmy aby był w przyszłości - stwierdził.

Przypomniał, że w Polsce jest miejsce dla każdego, bez względu na różnice światopoglądowe czy wyznanie. Musimy dbać o ten dom, by nasza przyszłość była bezpieczna, by każdy z nas żył w Polsce takiej, o jakiej codziennie marzy. Państwie sprawiedliwym, bliskim obywatelom, dbającym o słabych i nie bojącym się silnych - zauważył. Głęboko wierzę w mądrość i doświadczenie Polaków. A po wyborach mam nadzieję, zapomnimy o tym co dzieli, a będziemy pamiętać o tym, co nas łączy - o trosce o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny - podsumował.