Paweł Kukiz chwali za determinację swoich wyborców. Kandydat na prezydenta mówił w Białymstoku, że jego zwolennikom zależy na odbudowie Polski. Paweł Kukiz przywołał słowa byłego szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, który na ujawnionych w zeszłym roku przez "Wprost" nagraniach mówił, że polskie państwo istnieje tylko teoretycznie. Cieszę się i jestem zarazem przerażony, że was jest tu aż tylu - mówił do zgromadzonych na spotkaniu wyborców. Jak podkreślał, świadczy to o tym, że do wielu zaczęły docierać słowa Bartłomieja Sienkiewicza.

Reklama

Te słowa za chwileczkę, Bogu dzięki, będą nieaktualne. Polska istnieje praktycznie, Polska istnieje rzeczywiście, bo Polska to my i my wyciągniemy naszą Ojczyznę ze zgliszczy - zaznaczał Paweł Kukiz. Kandydat na prezydenta przekonywał, że trzeba powstrzymać proces wygaszania Ojczyzny i eksterminacji polskości.
Nie jesteście Polską B, wiecie dlaczego macie gorzej? Bo Wy jesteście prawdziwą Polską i oni chcą to zniszczyć - mówił do białostoczan Paweł Kukiz. Pochodzący z Opolszczyzny kandydat wspominał o swoich kresowych korzeniach.


Paweł Kukiz dziękował również za zaangażowanie wolontariuszom pomagającym mu w kampanii. Podkreślał, że w przeciwieństwie do głównych partii, jego aktywność wyborczą finansują ludzie wpłacający dobrowolne datki. Do tej pory na konto sztabu wpłynęło niemal 400 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Kukiz: Mogę powstrzymać wampiryzm partiokracji>>>