Duda zmiażdżył Komorowskiego w USA. 66,4 proc. do 14,2 proc.

| Aktualizacja:

Andrzej Duda zdecydowanie wygrał I turę wyborów prezydenckich wśród amerykańskiej Polonii. Słaby wynik prezydenta Bronisława Komorowskiego, całkiem niezły Pawła Kukiza. W głosowaniu na terenie Stanów Zjednoczonych wzięło udział o 40% mniej Polaków niż 5 lat temu. To oficjalne wyniki, bo głosowanie z powodu przesunięcia czasowego odbywało się dzień wcześniej niż w Polsce.

wróć do artykułu
  • ~Penispisu
    (2016-01-03 14:23)
    I co z tego jak jest idiotą Kaczyńskiego, a nie samodzielnym prezydentem. Zwykły pajac. Komorowski miał klasę, przy nim duda to chłopczyk na posyłki
  • ~PIS = PRL - BIS
    (2016-01-03 13:03)
    CEPY nie cepry tam głównie siedzą, z gruntu debile zlasowani nadmiarem katolibańskiej propagandy a do tego zlasowani amerykanską sieczką
  • ~ewa
    (2016-01-01 17:08)
    Nie zycze sobie aby Polacy zamieszkali na stale za granica wybierali nam prezydenta!!!!!!!!!!!
  • ~Ten który zna Polonię
    (2015-05-25 13:16)
    Polska Polonia w USA ta mniej wykształcona była zawsze przeciw Polkom w kraju. Nie płaci podatków pomimo, że często korzysta z usług medycznych w Polsce, nie ponosi ciężarów jakie niesie budowa infrastruktury i gospodarczej i socjalnej i mądrzą się niemiłosiernie. Zanaczam dotyczy to mniej wyksztaconych i co ciekawe im gorzej jest im w Ameryce tym bardziej szkodzą Polakom w kraju. Oczywiście nie robią żadnej kariery politycznej w Ameryce ponieważ ich poglądy są tak archaiczne, że nie trzymają żadnych standardów cywilizacyjnych. Smutny jest obraz bezzębnych Polaków latającymi z flagami PIS przed kościolami w Chicago za pare dolarów na gorzałę. Ale co zrobić. Być może kolejne pokolenia czegoś dokonają w USA i zaistnieją w polityce Amerykańskiej a wtedy zmieni się też ich stosunek do Polaków w kraju.
  • ~cien
    (2015-05-25 00:56)
    Tylko pseudo amerykanie wybrali tego debila bo nie wiedza ze kaczka będzie rządzić a polacy to takie tumany ze tego nie wiedzą..masakea i prymitywy.
  • ~M.Z.
    (2015-05-24 20:16)
    w USA, jak i w innych krajach Polacy, którzy mieszkają za granica, nie powinni wogóle glosować. Nie mieszkają w Polsce, nie płacą tam podatków, nie znają życia w tamtych warunkach (polskiego piekiełka), ani realiów, z jakimi borykają się Polacy na co dzień, wiec nie powinni glosować w sprawach polskich. Sumienie nie powinno im pozwolić na glosowanie, czy decyzje związane z krajem, w którym nie mieszkają. To, ze Konstytucja daje nam prawo oddania głosu, nie powinno doprowadzać do tego, żeby ludzie (Polacy) mieszkający od lat za granica, mogli decydować o życiu i bycie ludzi w Polsce.
  • ~piotr
    (2015-05-24 15:20)
    Belfer istniały tak zwane przy szkołach klasy przyzakładowe po których to staż pracy jest liczony po skończeniu 15-stu lat
  • ~zenobiusz
    (2015-05-12 15:30)
    macie rację Ruska buda to dno
  • ~Baśka
    (2015-05-12 06:22)
    Do Jarosława z Warszawy - Komorowski za to co zrobił powinien stanąć przed sądem i trybunałem stanu , henrysz ty chyba urwałeś się z choinki . W kraju zostały nasze rodziny którym wysyłamy ciężko zapracowane pieniądze na chleb masło i inne opłat typu energia, gaz, czynsz za mieszkanie wiec nie paplaj o realiach bo to Ty zapomniałeś chyba jak większość z nas żyje w kraju gdy nie ma pracy , a z jednej pensji trudno przeżyć miesiąc.,
  • ~Baśka
    (2015-05-12 06:14)
    Do ccc i innych mądrali.
    1.Gdybyś miał możliwość wyjazdu do USA to też byś wyjechał.
    2.Czy ktoś z was pomyślał że gdybyśmy nie wyjechali to nie mielibyśmy co do garnka włożyć i nikt by nam na chleb nie dał i nawet się nie zainteresował czy jeszcze żyjemy.
    3. To przez nieudolne i zdradzieckie zarządzanie krajem kliki PO i PSL tu jesteśmy. Pracujemy , jesteśmy Obywatelami Polski i mamy prawo głosować, bo Polska to nasza Matka, Ojczyzna a wy nigdy nie zrozumiecie jaka jest tęsknota za wszystkim co nasze Polskie i za bliskimi których pozostawiło się w kraju, To potrzeba zapewnienia utrzymania rodziny nas tu przygnała. Macie blade pojęcie o tym co zmusiło nas do wyjazdu. NIE MACIE PRAWA ODMAWIAĆ NA GŁOSOWAĆ
  • ~belfer
    (2015-05-12 00:48)
    Dziadek, co ty pleciesz? Jesli w wieku 67 lat mialbys 52 lata pracy? to zaczynales prace gdy miales lat 15? Dlaczego sie nie uczyłeś? 15-latek ma byc w szkole!
  • ~rodak
    (2015-05-12 00:36)
    No i co to ta polonia? Pracują na czarno, wiele małżeństw rozwalonych, sprzątają u żydów...chodzą do kościoła zeby kogoś spotkać, poderwać i słuchają na kogo głosować. My wiemy lepiej od nich! A kiedy na emeryture? Jak ktos jest u nich na wczesniejszej to nie ma ubezpieczenia, leczyc sie moze tylko prywatnie! A u nas? Nawet emeryt 40-letni jest ubezpieczony!
  • ~Aga
    (2015-05-11 23:22)
    Komorowski na prezydenta Szczekocin !!!
  • ~Grażyna
    (2015-05-11 18:23)
    Polonia jak chce decydować o tym co dzieje się w kraju to niech tu przyjedzie, żyje i dopiero wtedy zabiera glos. W innym przypadku uwazam, że robi krzywdę pozostajacym w kraju. To ludzie, ktorzy by chcieli miec ciastko i zjeśc to samo ciastko. Tak sie nie da.
  • ~DZIADEK-47 LAT PRACY -16 LAT WARUNKI SZKODLIWE -
    (2015-05-11 12:34)
    PANIE KOMOROWSKI DO ROBOTY.PODPISAL PAN 67 LAT DLURZEJ .DLA LUDZI KTUZY MAJO WIEK 62 LATA WTYM 47 LAT PRACY I 16 LAT W WARUNKACH SZKODLIWYCH. MY ZACZYNALISMY OD 1968 ROKU I NIE BEDZIEMY DLUZEJ PRACOWAC.BO DO 2020 ROKU MIELI BYSMY 52 LATA PRACY.NIE BEDZIEMY WAS DORABIAC ZEBYSCIE TRANOWILI CALE ZYCIE NASZE PIENIODZE NATO ZEZWOLENIA NIE BEDZIE.ZA CHWILE JEZELI PAN ZTYM NIC NIE ZROBI TO MY ZROBIMY.NAPISZEMY DO WSZYSTKICH JNSTYTUCJI W POLSCE JAK I ZAGRANICE>ZOBACZYMY CO NATO TRYBUNAL ALE I CI CO PRACOWALI OD 1968 ROKU>NIE BEDZIECIE NAS OKRADAC I NASZYCH DZIECI I WNUKOW.WEZ PAN TO SOBIE GLEBOKO DO SERCA BO MY NIE ODPUSCIMY.ZA DUZO BYLO TEGO ZLODZIEJSTWA NA LUDZIACH I TERAZ NIE ODPUSCIMY.
  • ~pap
    (2015-05-11 11:02)
    Macie rację czemu pozwala się emigrantom decydować o sprawach tych co są polakami i zostali w kraju Niech żyją swoimi sprawami ,najlepiej było uciec z polski w trudnych czasach a teraz tłumaczyć się tym że że są polakami i mają takie prawo Czemu nie wrócą i nie zajmą się rodzicami lecz zganiają to na państwo.
  • ~Polonus
    (2015-05-11 08:35)
    Polonia widzi co się dzieje w Polsce pod rządami tych nieudaczników z PO PSL
    W USA większość lokali została zlikwidowana, ludzie żebu zagłosować musieli niejednokrotnie jechać ponad 1000 km /słownie: tysiąc/.
    W Polsce przy tego typu utrudnieniach prekwencja by nie przekroczyła 2 %
    Miejsce bula jest go out, a lokalizacja Ruska Buda
    Czas na normalnego, wybitnego prezydenta
  • ~dudu
    (2015-05-11 06:26)
    Znam to srodowisko--tam najwiecej wsiokow jest. Biede klepia a udaja wielkich cwaniakow
  • ~margot
    (2015-05-11 05:59)
    bo do usa jezdzily wszystkie klechy, macierewicze i inne i kazaly glosowac na dude w kosciolach. w new jersey tylko wschodnia sciana
  • ~matylda
    (2015-05-11 05:54)
    Żadna nowość! Przestańcie robić sensację! Górale w USA ZAWSZE głosowali na PIS! A wy z takimi tytułami tylko się wygłupiacie!