Kandydat Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Wrocławia zapewnił we wtorek podczas spotkania z dziennikarzami, że gdy zostanie włodarzem stolicy Dolnego Śląska, zleci przygotowanie opracowań dotyczących budowy pierwszej linii metra we Wrocławiu.

Reklama

Metro we Wrocławiu

W mojej ocenie stać nas na metro i jest ono nam potrzebne. Dotychczas jednak ta dyskusja jest czysto teoretyczna, bo urząd nie przygotował żadnych opracowań, by wrocławianie i wrocławianki mieli możliwość zapoznania się z kosztorysem czy potencjalnymi potokami pasażerskimi (…) Czas zająć się tematem na poważnie, a nie wmawiać mieszkańcom, że nie da się tego zrobić - powiedział Michalak.

Kandydat zadeklarował również przeznaczenie 150 mln zł na działania związane z bezpieczeństwem w mieście, m.in. weryfikację i zabezpieczenie infrastruktury krytycznej oraz opracowanie planów bezpieczeństwa. W tym kontekście Michalak wskazał na konieczność inwentaryzacji schronów oraz miejsc mogących spełniać ich rolę. - Powołamy też wiceprezydenta ds. bezpieczeństwa, którego głównym zadaniem będzie dbanie o ten aspekt funkcjonowania Wrocławia - powiedział.

Michalak mówił też o poszukiwaniu „poważnego inwestora” dla piłkarskiego klubu WKS Śląsk Wrocław. Wskazał przy tym, że sprzedaż klubu powinna zostać tak przeprowadzona, aby miasto zachowało tzw. „złotą akcję”.

Kandydat Bezpartyjnych Samorządowców obiecał też mieszkańcom rozliczającym podatek PIT we Wrocławiu roczny bilet na komunikację miejską oraz kolei aglomeracyjną za symboliczną złotówkę dziennie. Dziś taki roczny bilet (normalny) na komunikację miejską we Wrocławiu, dla osób płacących podatki w stolicy Dolnego Śląska, kosztuje 800 zł.

Michalak mówił też o uruchomieniu kolei miejskiej na trasie z Leśnicy do Psiego Pola m.in. przez stacje Szczepin i Nadodrze.