Jakie tematy są ważne dla Solidarnej Polski przed wyborami do Parlamentu Europejskiego? Górnictwo? Bezrobocie? Gospodarka? Euro? A może Eurowizja? Tomasz Adamek wraz z partyjnymi kolegami zorganizował konferencję, na której zaprezentował swoje pomysły na zaprowadzenie politycznych porządków na konkursie piosenki.

Reklama

Zapraszam dziś na konf. prasową godz. 13.30 Aquadrom Ruda Śląska-Halemba. Przedstawimy m.in. propozycje zmiany regulaminu Eurowizji - napisał na Twitterze kandydat na europosła.

Na spotkaniu przedstawił list do Europejskiej Unii Nadawców, w którym napisał m.in. Domagam się zmian w sędziowaniu na Eurowizji i usunięcia z procesu wyłaniania zwycięzcy jurorów, którzy nie reprezentują woli i smaku większości Europejczyków.

Bokser przyznaje przy tym, że konkurs piosenki go zszokował i rozczarował.

Trudno zrozumieć, dlaczego Europa promuje dziwne zachowania społeczne, zamiast promować talent i umiejętności wokalne. Pierwsze miejsce "pani z brodą" dowodzi, że Europa obrała dziwną ścieżkę, która nie ma nic wspólnego z jej tradycjami, wartościami i normami. Proces wybierania zwycięzców w konkursie musi być uczciwszy - przekonuje.

Podkreśla przy tym, że gdyby takie procedury istniały w sporcie, nigdy nie zostałby bokserskim mistrzem świata.

List pisany jest po angielsku, ale - jak się okazuje - nie brakuje w nim błędów.

They (procedures - przypis red.) are is simply unfair, czyli dosłownie: One (procedury) są jest po prostu nieuczciwy.

Tomasz Adamek wyraził już wcześniej swoje niezadowolenie z werdyktu jury, które zdecydowało, że pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu Eurowizji zdobędzie Conchita Wurst, czyli Thomas Neuwirth, drag queen występująca na scenie z brodą.