Jarosław Kaczyński przekonywał, że sukcesy Polski w ostatnich 25 latach pojawiły się tam, gdzie zostawiono Polakom możliwość działania. Szef Prawa i Sprawiedliwości mówił w trakcie krakowskiej konwencji tej partii, że mimo podwojenia polskiego PKB nie udało się rozwiązać najważniejszych problemów kraju. takich jak kwestia demografii, służby zdrowia czy sytuacji emerytów i polskiego rolnictwa.

Reklama

Kaczyński dodał, że trzeba postawić na politykę, która służy społeczeństwu, a nie jest wektorem nacisków różnych grup. Podczas konwencji prezes PiS odniósł się też do sytuacji na wschodzie Europy. Według niego, ostatnio próbuje się stworzyć przeciwstawienie: Europa kontra Putin. Kaczyński wypomniał swoim konkurentom politycznym, że jeszcze niedawno twierdzili, iż Putin jest nadzieją na rosyjską demokrację i kwestionowali polską politykę wschodnią wspierania zagrożonych przez Rosję państw.

W konwencji w Krakowie wzięli udział członkowie PiS z całej Małopolski. Wystąpieniu towarzyszyło przedstawienie kandydatów do parlamentu europejskiego, z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.