Filipek był jednym z najbliższych współpracowników Andrzeja Leppera w czasie, gdy był on wicepremierem w rządzie koalicji PiS-Samoobrona-LPR. Jednak w 2007 roku rozstał się ze swą macierzystą partią. Od tego czasu coraz bliżej było mu do PiS. W ubiegłorocznych wyborach prezydenckich poparł Jarosława Kaczyńskiego, a od kilku miesięcy szefuje Ruchowi Ludowo-Narodowemu, który cztery lata temu znalazł miejsce na listach PiS.

Reklama

W tych wyborach Krzysztof Filipek chciałby walczyć o Sejm z listy PiS. Jak podaje tvp.info, była gwiazda Samoobrony miałaby się znaleźć wśród kandydatów z okręgu siedleckiego. "Krzysztof był posłem z okręgu siedleckiego. Chciałby znów spróbować sił z tego okręgu. Jest już po rozmowach z lokalnymi władzami partii" - mówi serwisowi jeden z polityków PiS. Sam Filipek nie chce sprawy komentować. "Więcej będę mógł powiedzieć w przyszłym tygodniu" - ucina.

Jednak szef regionalnego PiS Arkadiusz Czartoryski utrzymuje, że nie ma żadnych rozmów w sprawie kandydowania Filipka. "Ja takich rozmów na pewno nie prowadzę. Sprawy ewentualnej kandydatury nie było na ostatnim posiedzeniu zarządu regionalnego" - dodaje.

>>> Pochowano Andrzeja Leppera. Kto pojawił się na pogrzebie?