"Za kilka dni nowy rok szkolny. Na pewno uczniom przyniesie nowe wyzwania. Jeśli jesteście państwo ciekawi, jak staram się zmieniać polską szkołę na lepsze, zapraszam do zadawania pytań w ramach akcji +Zapytaj Platformę+. Jestem do państwa dyspozycji" - zachęcała minister Hall w specjalnym spocie zaprezentowanym na konferencji prasowej w sobotę.

Reklama

W niedzielnej debacie - jak poinformował europoseł PO Tadeusz Zwiefka - uczestniczyć będą też: historyk prof. Jolanta Choińska-Mika, publicysta i dyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie Jan Wróbel oraz dyrektor szkoły podstawowej w Kruszynie Beata Domerecka.

"Wszyscy ministrowie w kolejnych dniach będą odpowiadali na pytania zadane przez Polaków; pytania przesłane drogą elektroniczną, jak i te, które udało nam się zebrać podczas spotkań w całej Polsce" - powiedziała Kidawa-Błońska.

W poniedziałek o godz. 11.00 ma się odbyć spotkanie z minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarą Kudrycką, w środę o godz. 12.00 - z szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Michałem Bonim, w czwartek o godz. 12.00 - z ministrem sportu Adamem Gierszem, a w piątek o godz. 12.00 - z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim.

Reklama

Jak podkreśliła Kidawa-Błońska, spotkania w centrum medialnym nie oznaczają, że PO i ministrowie unikają debat. "Debaty, mam nadzieję, będą organizowane na gruncie neutralnym i my przyjmiemy zaproszenie na dobrze przygotowane debaty" - dodała.

Pytania do ministrów można kierować poprzez stronę internetową www.zapytajplatforme.pl.