Lider SLD w Łódzkiem Dariusz Joński powiedział w środę PAP, że zmiana na sieradzkiej liście ma związek z podpisaniem przez Sojusz porozumień koalicyjnych przed nadchodzącymi wyborami z Partią Kobiet, Unią Pracy oraz Partią Zielonych.

Reklama

"Na mocy tych porozumień przewodnicząca Partii Kobiet Iwona Piątek wystartuje z pierwszego miejsca naszej listy w okręgu sieradzkim. Zarząd łódzkiego SLD zdecydował też o przesunięciu Cezarego Olejniczaka na ostatnie miejsce na liście" - podkreślił Joński. Dodał, że ze względu na "znane nazwisko Cezary Olejniczak będzie równie silnym kandydatem Sojuszu na ostatnim miejscu na liście".

Joński zapowiedział, że kandydaci SLD w wyborach do Senatu w trzech okręgach w woj. łódzkim powinni być znani do piątku.

Wiadomo już, że sam Joński będzie otwierał listę kandydatów SLD do Sejmu w okręgu łódzkim. Drugie miejsce przypadnie szefowi struktur miejskich w Łodzi, posłowi Sylwestrowi Pawłowskiemu, a trzecie - radnej miejskiej Małgorzacie Niewiadomskiej-Cudak. Kandydatem Sojuszu w Łodzi ma być również b. trener polskich siatkarek Andrzej Niemczyk.

Listę w okręgu piotrkowskim otwiera poseł Artur Ostrowski, drugie miejsce przypadło b. staroście tomaszowskiemu Andrzejowi Barańskiemu, a trzecie - Danucie Kałuzińskiej z Radomska, szefowej SLD w tym mieście. Natomiast w okręgu sieradzkim drugie miejsce ma wicestarosta sieradzki Zbigniew Krasiński, a trzecie Józef Dziemdziela - szef rady powiatu zgierskiego.

Na łódzkich listach SLD nie ma b. premiera Leszka Millera, który prawdopodobnie otrzyma pierwsze miejsce na liście Sojuszu w Gdyni.