Dziennik Gazeta Prawana logo

Kryzys niestraszny dla specjalistów

22 stycznia 2009, 12:56
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kryzys niestraszny dla specjalistów
Kryzys niestraszny dla specjalistów/Inne
Pomimo kryzysu na świecie i zbliżającego się widma spowolnienia gospodarczego w kraju, 54 proc. pracodawców w Polsce planuje w pierwszym kwartale 2009 roku zatrudniać specjalistów i menedżerów. Zwalniać chce tylko 9 proc. To wyniki najnowszego międzynarodowego badania "Global Snapshot" przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Antal International.

Raport przygotowany został na podstawie anonimowych ankiet i wywiadów przeprowadzonych z ponad 2,7 tys. przedsiębiorstwami w ponad 100 krajach na całym świecie. I choć wynika z niego, że rynek pracy w Polsce uległ osłabieniu, to i tak na ekspertów w Polsce czeka więcej pracy niż w innych krajach Europy Zachodniej.

"Kiedy przeprowadziliśmy badania Polsce po raz pierwszy latem zeszłego roku, mieliśmy do czynienia z silnym rynkiem kandydata, a 93 proc. przedsiębiorstw aktywnie rekrutowało ekspertów. Gdy to samo pytanie zadaliśmy w listopadzie, już tylko 60 proc. prowadziło rekrutację na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie" - wyjaśnia Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International. Teraz zatrudniać specjalistów chce 54 proc. firm.

Najwięcej etatów czeka na speców w farmacji, hipermarketach, IT i telekomunikacji. "To mimo wszystko pozytywne prognozy, gdyż pozwalają nam mieć nadzieję, że w Polsce pracy dla specjalistów i menedżerów może być jeszcze sporo" - mówi Skiba.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj