Dziennik Gazeta Prawana logo

Policjanci protestują na ulicach

27 marca 2009, 17:24
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Nie chcielibyście nas po ciemnej stronie - pod tym hasłem około trzech tysięcy policjantów, strażaków i pracowników służby więziennej przemaszerowało ulicami Poznania. Demonstracja była wyrazem ich sprzeciwu wobec cięć budżetów służb mundurowych. Policjanci zapowiadają, że kolejny protest zorganizują w stolicy.

"Ograniczono poniżej minimum środki na bieżące funkcjonowanie jednostek i placówek penitencjarnych. " - mówi Andrzej Szary, przewodniczący wielkopolskiego NSZZ Policjantów.

Po przejściu ulicami miasta w strugach rzęsistego deszczu funkcjonariusze wręczyli wojewodzie wielkopolskiemu petycję skierowaną do szefa MSWiA.

Resort spraw wewnętrznych chce, by funkcjonariusze mogli przechodzić na emeryturę dopiero po 25 latach, a nie jak do tej pory po 15.

Podobne protesty odbyły się pod koniec lutego w Gdańsku i Krakowie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj