Samobójczą bramkę, jaką Polacy strzelili sobie w czasie sobotniego meczu w Belfaście i inne rażące błędy podopiecznych Leo Beenhakkera obejrzało niemal 5,6 miliona widzów (dane AGB Nielsen Media Research) - to grubo ponad jedna trzecia widowni spędzającej sobotni wieczór przed telewizorem.

Reklama

>>> Przeczytaj, jak Polacy wstydzą się za kibiców

Piłkarze w tym spotkaniu niemal zaprzepaścili szansę na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Ich sobotni "popis" oglądało co prawda znacznie mniej widzów niż spotkania polskiej reprezentacji w czasie Euro 2008 - mecz z Niemcami śledziło ponad 10 mln widzów - ale w rankingu najchętniej oglądanych sportowców piłkarze prześcignęli tym samym Roberta Kubicę i Justynę Kowalczyk.

>>> Pseudokibice rzucali meblami w okna

Pechowy przejazd Kubicy na torze w Australii, otwierający sezon Formuły 1, śledziło w niedzielny poranek 2,5 miliona widzów. Zważając na poranną porę - wyścig był emitowany przed 10 - wynik to całkiem niezły. Kubicę oglądał co trzeci widz, który miał w tym czasie włączony telewizor. Justynę Kowalczyk w dniu pierwszego złota oglądało zaś 4,7 mln Polaków. Piłkarzy w tym rankingu pokonał Adam Małysz. Pierwszy konkurs Pucharu Świata w Zakopanem, który odbył się 17 stycznia br. obejrzało 5,64 mln widzów.

Reklama