W poprzednich siedmiu losowaniach żaden z graczy nie trafił szóstki i teraz do wzięcia jest 40 milionów złotych. To kupa grosza - naprawdę wielka. Biorąc pod uwagę, że moneta jednogroszowa waży 1,64 grama, 40 milionów złotych w groszówkach ważyłoby... 6560 ton!

Na co wydać te pieniądze?

Jak wytypować szczęśliwe liczby - nie wiemy. Możemy za to doradzić, co zrobić z tak wielką wygraną.

Za 40 milionów złotych można kupić 40 stumetrowych mieszkań w Warszawie, czyli duży nowy blok, 20 apartamentów na Manhattanie lub 80 dużych domów na prowincji USA - po kryzysie ceny nieruchomości znacznie tam spadły.

Za tę samą kwotę zamówić możemy 66,6 samochodów Lamborghini Gallardo, polecieć w kosmos lub kupić duży jacht - niestety, nie tak luksusowy jak jacht Saddama Husajna - wystawiony na sprzedaż za 20 milionów euro, czyli 70 milionów złotych.

Fan rocka lub popu mógłby zaprosić na imprezę znany zespół lub piosenkarkę. Madonna bierze za prywatny koncert 10 milionów dolarów. Niestety, po skoku dolara, 40 milionów złotych wystarczyłoby tylko na jeden występ Madonny, ale zostało by nam jeszcze sporo pieniędzy na poprawiny z udziałem Amy Winehouse - bierze za występ 2 miliony dolarów - lub zespołu Prodigy - 500 tysięcy dolarów za koncert.

Amatorzy wycieczek mogliby za 40 milionów przeżyć w 10-osobowej grupie przyjaciół ponad osiem tysięcy lat na indyjskim Goa. Mieszkańcy tego rejonu świata utrzymują się średnio za 15 dolarów miesięcznie.

Natomiast altruiści mogą za tę sumę oddłużyć cztery polskie szpitale albo wykopać 3333 studnie w nękanym przez suszę Sudanie.

>>>Kup sobie jacht Saddama!

Najczęściej gramy w ciemno

Poprzednia rekordowa pula - z końca lipca tego roku - zamknęła się kwotą 37 milionów 796 tysięcy 996 zł. Podzieliło się nią wówczas czterech graczy.

Prawdopodobieństwo trafienia szóstki wynosi 1 do 13 milionów 983 tysięcy 816 - to mało, ale od 1996 roku ponad 600 osób zostało już milionerami.

Średnio połowa graczy całkowicie zawierza swojemu szczęściu, grając metodą "chybił-trafił", część typuje swoje szczęśliwe czy ulubione liczby, a są też i tacy, którzy po analizie poprzednich losowań skreślają liczby, jakie ich zdaniem pojawią się w najbliższym losowaniu. Zatem metod jest wiele, ale cel jeden - główna wygrana.

Do historii Dużego Lotka przeszedł rok 1995. Wówczas to po raz pierwszy i - jak dotąd jedyny - dwie szóstki zasiliły konto jednego gracza. Najwyższa w historii wygrana padła 2 czerwca 2004 roku w Warszawie i wynosiła 20 119 858.

Kto zgarnie 40 milionów złotych? Jak mówią gracze - nie zagrasz, nie wygrasz. Ale z drugiej strony, jak powtarzają sceptycy, nie kupisz losu - nie przegrasz!