Dziennik Gazeta Prawana logo

Wagary przeciw Giertychowi

12 października 2007, 11:35
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Choć to nie dzień wagarowicza, dziś mają się odbyć największe wagary w kraju. O godzinie 11 młodzież - zamiast na lekcje - pójdzie pod budynek resortu edukacji. Będzie protestować przeciwko Romanowi Giertychowi i jego pomysłom na polską szkołę.
Narodowy Instytut Wychowania, nowy przedmiot - wychowanie patriotyczne i ocena z religii na maturze - to tylko kilka z wielu pomysłów ministra oświaty, przeciwko którym protestują uczniowie i nauczyciele.

Zresztą sama osoba ministra Giertycha też im się nie podoba. Uczniowie boją się religijnej i narodowej propagandy w szkole. Dlatego dziś, zamiast do szkoły, wybiorą się przed południem na wagary pod gmach ministerstwa protestować przeciwko Giertychowi. Bunt zorganizowała Inicjatywa Uczniowska. Sygnał o dzisiejszej manifestacji uczniowie rozsyłali między sobą za pomocą maili.

Ciekawe, ilu uczniów rzeczywiście weźmie udział w tych politycznych wagarach.
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj