Reklama

“Jesteśmy grupą byłych dziennikarzy tygodnika Wprost” - piszą w oświadczeniu twórcy nowego tytułu. “Współtworzyliśmy to pismo w czasach, kiedy odnosiło ono największe sukcesy. Dziś nie możemy pogodzić się z tym, co stało się z tygodnikiem po przejęciu go przez Platfofrmę Mediową Point Group i postawieniu na jego czele redaktora Tomasza Lisa. Dlatego razem tworzymy nowy tygodnik Wprost Przeciwnie” - czytamy na stronie www.wprostp.pl.

O których dziennikarzy "Wprostu" chodzi? Żadne nazwiska w oświadczeniu nie padają. Z naszych informacji wynika, że projektem kieruje były szef “Wiadomości” i Agencji Informacji TVP za prezesury Piotra Farfała, Jan Piński. Z kim zamierza współpracować? Nie wiadomo. Nie chce też rozmawiać na temat linii politycznej nowego tygodnika. “Odmawiam komentarza” - mówi tylko Piński.

Tymczasem jak niedawno informowała „Rz”, projekt tygodnika zyskał poparcie wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego oraz związanej z nim tzw. frakcja młodych. Z informacji “Rz” wynika, że PiS straciło zaufanie do “Gazety Polskiej” i przed wyborami szukało nowego medialnego zaplecza.

Czy takim zapleczem będzie “Wprost Przeciwnie”? To się okaże. Tygodnik na pewno będzie walczył o czytelników "starego" Wprostu (logo nowego tygodnika jest mocno zbliżone do "pierwowzoru") i wydawanego przez Presspublikę "Uważam Rze".