Śląscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z Białegostoku, zatrzymali rano poszukiwaną listem gończym Katarzynę Waśniewską, podejrzaną o zabójstwo swojej półrocznej córki Magdy w styczniu tego roku. Kobieta ukrywała się we wsi ok. 20 km od Białegostoku.

Reklama

O zatrzymaniu poszukiwanej poinformował rzecznik śląskiej policji podinspektor Andrzej Gąska. Jak powiedział, zatrzymanie przebiegło spokojnie. Policjanci zatrzymali kobietę po siódmej rano w wynajmowanym domu w miejscowości Turośń Kościelna na Podlasiu.

podlaska.policja.gov.pl

Według gazety.pl policjanci najpierw natrafili na ślad kobiety w Krakowie, gdzie miała przebywać u mężczyzny notowanego za pedofilię. Potem miała nawiązać kontakt ze środowiskiem sekciarskim, a następnie wyjechała na Podlasie. Policja ustala, czy osoba, u której mieszkała kobieta, wiedziała, że jest ona poszukiwana.

Katarzyna Waśniewska od około miesiąca nie wypełniała warunków nałożonego na nią dozoru policyjnego oraz nie zgłaszała się na wezwania prokuratury. W związku z tym, na wniosek śledczych, w poniedziałek katowicki sąd zdecydował o aresztowaniu kobiety na 14 dni; po decyzji sądu wydano za nią list gończy.

Kobieta trafi teraz do najbliższego aresztu śledczego.

podlaska.policja.gov.pl